شنبه5 بهمن 1398 12:50
25 Jan 2020
5 ماه قبل
391560
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه روز شنبه 19 مردادماه در دومین دوره نهمین طرح ضیافت رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به قدرت تشخیص، تدبیر و درایت رهبر معظم انقلاب گفت: اینکه ایشان مفاد ب...

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه روز شنبه 19 مردادماه در دومین دوره نهمین طرح ضیافت رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به قدرت تشخیص، تدبیر و درایت رهبر معظم انقلاب گفت: اینکه ایشان مفاد بیانیه گام دوم انقلاب را به‌جای سخنرانی، به‌صورت مکتوب و در قالب بیانیه، ارائه و خودشان نیز آن را با جزئیات، شرح می‌دهند، نشانه اهمیت فوق العاده بیانیه است؛ لذا نباید ساده از کنار آن عبور کنیم.

وی تصریح کرد: رهبر انقلاب در این بیانیه عظمت اصل انقلاب. عظمت آثار و برکات انقلاب، عظمت چشم‌انداز انقلاب و عظمت نقش محوری جوان در تداوم انقلاب را، در کنار هم مطرح می‌کنند، چرا که معتقدند همانقدر که اصل و چشم‌انداز و آثار انقلاب عظمت دارد نقش جوان هم اهمیت و عظمت دارد.

کوچک شمردن جوانان مقدمه استثمار جامعه است
حجت‌الاسلام پناهیان در تبیین چرایی تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت نقش جوانان، اظهار کرد: اساسا جامعه ما جامعه‌ای است که نهاد‌های مختلف آن جوان‌کُش است؛ جوانی، دیر شروع می‌شود و آموزش‌هایی که ارائه می‌شود نیز آموزشی نیست که جوان را در 18سالگی برای پذیرش مسئولیت‌ها و تعهد‌های اجتماعی آماده کند. نتیجه چنین نگرشی این است که وقتی جوان باید به اوج شکوفایی و مسئولیت پذیری برسد، به بهانه کمی سن، او را به حساب نمی‌آورند.

استاد حوزه و دانشگاه چنین برخوردی با جوان را عین حماقت دانست و افزود: جالب اینجاست که یک عده احمق‌تر، ازدواج جوان زیر 18سال را جرم می‌دانند، غافل از اینکه این‌ها همه مقدمه استثمار جامعه است. یادم هست در یکی از کشور‌های خارجی از من پرسیدند شما برنامه‌ای برای رقص جوانانتان دارید؟ پاسخ دادم نه‌ تنها نداریم که اصولا ممنوع است. پرسید پس چطور حکومت می‌کنید؟ جوان اگر دنبال هرزگی نرود، شورش می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ما در دوره راهنمایی‌مان برای محله و حتی مسائل شهر تصمیم می‌گرفتیم و تعیین کننده بودیم، خطاب به جوانان ادامه داد: نگویید اینها اقتضائات دوران انقلاب و دفاع مقدس بوده است. قطعا رهبر معظم انقلاب با آن شخصیت والا و مشغله‌ای که دارند، در بیانیه گام دوم، فوق برنامه برای شما تعریف نکرده‌اند، زیرا به‌خوبی می‌دانند حضور فعال جوانان لازمه پی‌ریزی تمدن جدید است و جامعه‌ای که جوانانش در زمان صلح، مانند زمان جنگ فعال نباشند، مرده و آماده استثمار است.

حجت‌الاسلام پناهیان افزود: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب در واقع از جوانان می‌خواهند گرایش به ارتباطات اجتماعی و جمع‌گرایی را که از سن 14سالگی به بعد در اوج قرار می‌گیرد، در مسیر دین و راه‌اندازی تشکیلات استفاده کنند، چنان که در دفاع مقدس نیز اینگونه شد و نوجوانان و جوانان، این گرایش ذاتی خود را دست مایه ایجاد لشکر‌ها قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه جامعه ما به حدی جوان‌گریز است که بعد از 40سال از انقلاب اسلامی رهبرمعظم انقلاب بدین شکل روی نقش محوری آنان تأکید می‌کنند، در حالی که اگر جوان در دوره جوانی نتواند رسالت و جایگاه خود را پیدا کند، دیگر هیچ وقت پیدا نخواهد کرد. جامعه‌ای که در کلاس‌های درسش رابطه کارفرما کارمندی حاکم باشد و دانش آموزانش از ترس نمره، فشار خانواده و...، درس بخوانند، خروجی سیستم آموزشی‌اش جز یک مدرک پوشالی نخواهد بود و راه به جایی نخواهد برد.

سبک زندگی کنونی ما، به‌جای جوان فعال انقلابی، جوان منفعل پرورش می‌دهد


استاد حوزه و دانشگاه گفت: علت اینکه چرا سبک زندگی ما همچنان غلط پیش رفته و تغییر نمی‌کند این است که همان‌ها که مدرک پوشالی گرفته و درک و شعور کافی ندارند در صدر مسئولیت‌ها هستند. در این سبک زندگی، یک کودک، نوجوان و جوان خوب، کسی است که روزه می‌گیرد، نماز می‌خواند، ولی کار به کار کسی ندارد و سرش گرم خودش است (بچه مثبت)؛ این سبک زندگی، برّه پرورش می‌دهد و برّه‌ها هرگز نمی‌توانند علیه گرگ‌ها قیام کنند.

حجت‌الاسلام پناهیان اضافه کرد: امام رضا (ع) می‌فرمایند «اگر دیدی کسی گناه نمی‌کند فکر نکن خیلی مومن است؛ شاید عرضه گناه کردن ندارد. اگر عرضه داشت و گناه نکرد، شاید عقل متینی ندارد، اگر داشت و گناه نکرد شاید گهگاهی که هوای نفسش غلبه می‌کند زیرآب همه را بزند». اصولا خیلی‌ها ضدانقلاب شده‌اند، چون فکر می‌کنند لزوما هرکه بچه مثبت باشد انسان ارزشی و قابل احترام است.

وی یادآور شد: جامعه ما به جای اینکه دینی شود اخلاقی شده است، در صورتی که دین‌داری حقیقی آثاری دارد که اگر آن آثار وجود نداشت، دین‌داری معنا ندارد. امیرمؤمنان علی (ع) می‌فرمایند «مثل چهارپایانی نباشید که در کنار هم چَرا می‌کنند، ولی کاری به هم ندارند». این‌ها مبانی تشکیلات است.

حجت‌الاسلام پناهیان ادامه داد: ریشه مشکلات جوانان اینجاست که زمانی که باید به‌عنوان یک انسان به جوان بها می‌دادیم، بها نداده‌ایم؛ در واقع کار تشکیلاتی را باید از 14سالگی شروع کرد. بنده خودم از مهدکودک و دبستان شروع کرده‌ام؛ بچه‌ها در همین سنین با پول رایج مدرسه خرید و فروش می‌کنند، مالک زمین مدرسه می‌شوند و تجارت را یاد می‌گیرند. حتی آشپزی را خودشان انجام می‌دهند؛ این یعنی زندگی مسئولانه و متفاوت.

محوریت اداره جامعه در زمان ظهور، ارتباطات و شبکه‌های مردمی است


حجت‌الاسلام پناهیان به جوانان تأکید کرد: فکر نکنید بیانیه گام دوم، فوق برنامه شماست، بلکه بسیار جدی و نقطه‌ای است که تمدن آینده بشری را رقم خواهد زد؛ امام زمان (عج) با ارتباط‌های فعال بین انسانیِ مومنان و احساس مسئولیت آن‌ها نسبت به هم جامعه را اداره می‌کند، نه با وزارت اطلاعات گسترده و سازوکار‌های دولتی. اگر کار تشکیلاتی بلد بودید، نماینده مزخرف به مجلس راه پیدا نمی‌کرد یا خیلی از اشتباهات سیاسی رقم نمی‌خورد.

وی با اشاره به اینکه کار بدون تشکیلات، سخت و سنگین است، ادامه داد: اینکه رهبر معظم انقلاب به شما می‌فرماید فعال باشید، یعنی روند تمدن‌سازی ما اینجا گیر است؛ تعلیمات مدرسه و آموزش پرورشی دنبال این نیست که از شما عناصر فعال بسازد، در حالی که گذشتگان ما کار و فعالیت را از عناصر تربیت می‌دانستند.

مسجدی‌های انقلابی باید کارآفرینی و تولید ثروت داشته باشند
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مبانی دینی کار و فعالیت جوانان گفت: پیامبر (ص) هرگاه جوان مومنی می‌دید می‌پرسید کسب و کار و شغل داری؟ می‌توانی پول دربیاری؟ و اگر پاسخش منفی بود، می‌فرمود: از چشمم افتاد (چون می‌ترسم بخواهد از ایمانش ارتزاق کند). شما جوانان خودتان فعال به میدان بیایید و ایجاد اشتغال و ثروت کنید. کسانی که از مسجد انقلابی بیرون می‌آیند باید هنر و مهارت پول درآوردن داشته باشند تا کارآفرینی کند.

حجت‌الاسلام پناهیان ادامه داد: این چه منطقی است که، چون سرمایه دار‌ها از ثروت صحبت می‌کنند ما نباید صحبت کنیم؟ یعنی اگر ادبیات سرمایه داری همه کلیدواژه‌های ما را برد ما هیچ نگوییم که مبادا به سرمایه داری متهم شویم؟.

وی افزود: ریشه‌های بردگی این است که جوان‌ها همه کار‌ها را به ساختار‌های دولتی سپرده باشند؛ برخیزید مدرسه بزنید، اردو بگذارید و شروع کنید نوجوان‌ها را نجات دهید؛ آن‌ها را فعال، مسئول، متعهد، سختکوش و دغدغه‌مند بار آورید.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه به اهمیت سبک زندگی اشاره و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب 10 سال پیش فرمودند: در همه زمینه‌ها رشد کرده‌ایم به جز سبک زندگی؛ صهیونیزم می‌گوید هر عقیده‌ای می‌خواهی داشته باش، سبک زندگی‌ات را من می‌دهم و بیچاره‌ات می‌کنم. یعنی اگر عقاید ما در سبک زندگی‌مان جاری نباشد ارزشی ندارد.

وی با اشاره به برکات فعال شدن جوانان در جامعه و نقش آفرینی آنان گفت: ریشه مشکلات ما این است که در ساختار جامعه، طبقه‌ای بین مردم و دولت که در نظارت بردولت، حساس‌تر از عموم باشند و مردم را برای اداره امور (خصوصی سازی) سازماندهی کنند، وجود ندارد تا دولت، کوچک شده و همه تصدی‌های جامعه دولتی نباشد.

حجت‌الاسلام پناهیان با تاکید بر شبکه‌سازی خرید مایحتاج مردم گفت: کورکورانه و بی‌هدف خرید نکنید؛ وقتی چنین شبکه‌ای بین مردم وجود داشته باشد مردم می‌توانند با پول خرید مایحتاج خانه‌شان، کارخانه جابه‌جا کنند. مستضعف یعنی کسی که ضعیف شده و نمی‌تواند اثرگذار باشد، در حالی که اگر طبقه میانی بین مردم و دولت شکل گیرد، دیگر هیچ کس ضعیف نخواهد بود و همه عضو موثر جامعه خواهند بود و دست دلال‌های فاسد و مافیا‌ها و سلطان‌های مختلف هم از سرمایه‌های مردم بریده می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید براینکه خصوصی‌سازی صحیح سبب ارزان‌تر شدن اجناس می‌شود، خاطرنشان کرد: برخی معتقدند این کار‌ها با دولت است، در حالی که امام خمینی (ره) فرمودند: کشاورزی، صنعت، تجارت و مسکن را دولتی نکنید؛ وقتی دولت بزرگ و بزرگتر شود، زمینه رانت‌خواری زیاد می‌شود؛ امروز 99درصد بحث‌های سیاسی جامعه سر همین مسائل است. مگر در فلان پست چقدر پول و رانت هست که اینقدر بر سرش دعواست. دولت فقط باید نظارت کند و مردم اجرا.

وی از جوانان خواست تحلیلگران اقتصادی قوی باشند و افزود: زندگی کارمندی را کنار بگذارید، با امام رضا (ع) عهد ببندید که کارمند نشوید. هیأت‌سازی و کار‌های مذهبی خوب است، اما اکنون کار‌های اقتصادی برزمین مانده اولویت دارد؛ بروید برای کار و تفریح مردم فکر کنید و ایده‌هایتان را اجرایی کنید. چرا بچه مذهبی‌ها تفریحگاه‌های اطراف شهر را تسخیر نمی‌کنند؛ نگویید این‌ها کار دولت است؛ جوانان جزیره هرمز که از نظر اقتصادی، صفر و تحت پوشش کمیته امداد بودند این کار را کردند و حالا به جایی رسیده‌اند که برای توسعه کارشان هم نیازمند وام نیستند.

در سبک زندگی لیبرالی، حسین حسین می‌کنیم


حجت‌الاسلام پناهیان یادآور شد: در درجه اول، مساجد و علمای دینی باید اینطور عمل کنند، ولی 1400 سال است روحانیان را طوری تربیت کرده‌اند که فقط مسائل دینی بگویند و وقتی از مسائل اقتصادی صحبت می‌کنند مورد اعتراض قرار می‌گیرند. در حالی که به فرموده امام صادق (ع)، اصولا تا آخر عمر باید تجارت کرد و بازنشستگی معنا ندارد.

وی، سرمایه گذاری در بانک‌ها را نشر فرهنگ بی‌شعوری در کشور دانست و گفت: وقتی به‌جای اعتماد به یکدیگر به بانک اعتماد می‌کنیم، رانت و دزدی‌ها حقمان است؛ وقتی در مسائل مالی به هم اعتماد نداریم یا نمی‌توانیم از پولمان برای دوستمان بگذریم، نماز جماعت و مسجد رفتنمان چه ارزشی دارد؟ ما در واقع وارد یک زندگی شهری غلط شده‌ایم و در سبک زندگی لیبرالی، حسین حسین می‌کنیم.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تاثیرگذاری جوانان در عملکرد علما، به جوانان تأکید کرد: این‌ها را امام جماعت‌ها نگفته‌اند، ولی شما جلو بیفتید و بگویید. عظمت خود را دریابید؛ امیرمؤمنان علی (ع) فرمود: «در کار‌ها ابتدا با جوانان مشورت کنید بعد پیرمردها» چرا که جوان باقدرت آرمان خواهی و حتی خیال‌پردازی‌اش راه‌های جدید باز می‌کند.

حجت‌الاسلام پناهیان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم از یک شیوه حکمرانی جدید سخن می‌گویند که در آن مردم به‌واسطه پیوند‌های اجتماعی و اقتصادی قوی و کارآمد هستند و به یکدیگر اعتماد دارند، اداره مردمی اربعین حسینی را الگوی زندگی و تمدنی انقلاب اسلامی دانست و گفت: امام زمان (عج) فقط با دعای ندبه خواندن نمی‌آیند؛ برخیزید و دولتی مردمی ایجاد کنید. البته این هرگز نئولیبرالیسم نیست چرا که نئولیبرالیسم اصولا وجود دولت را قبول ندارد و می‌گوید دولت به نفع سرمایه‌دار‌ها کنار رود، در حالی که من می‌گویم دولت به نفع جوان کوچک شود.

حجت‌الاسلام پناهیان در تبیین تفاوت دین و اخلاق خاطرنشان کرد: دین، بسیار واقعی‌تر و انسانی‌تر از اخلاق است؛ اخلاق، فی‌نفسه شجاعت را یک فضیلت می‌داند، ولی دین تقوا را ملاک فضایل می‌داند و برای سعی و تلاش انسان برای باتقوا شدن ارزش قائل است. منظور از دین، ایمان و ظواهر شرع نیست؛ خداوند هرگز نفرمود: هرکه مومن است عاقبت به‌خیر می‌شود بلکه می‌فرماید عاقبت از آنِ متقین است و تفاوت مومن با متقی در این است که مومن از سر ناچاری ایمان آورده، اما متقی، با سعی و تلاش، خودسازی و نظارت درونی دارد.

وی ادامه داد: منظور از اخلاق، آداب معاشرت است، ولی سعی می‌شود به جای دین معرفی شود؛ در دروس معارف به جای دین‌شناسی، خداشناسی می‌خوانیم، در حالی که امروز کمتر کسی منکر خداوند است و بیشترین دعوا بر سر دین است؛ اگر تعابیر و مفاهیم دینی را دقیق تبیین کنیم ضددین‌ها هم متدین می‌شوند، اما آنقدر در این زمینه ضعف داشته‌ایم که اخلاق بهتر از دین تلقی می‌شود.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تأکید رهبری برای تبیین دقیق تقوا برای مردم، افزود: نظم در افراد باید ناشی از تقوای خدا و انگیزه درونی باشد نه اجبار بیرونی؛ شاید کمی هرج و مرج شود، ولی نگذارید بچه مثبت منفعل تربیت شود.

در عین مطالبه‌گری، فعالیت‌های سازنده و موثر داشته باشید

حجت‌الاسلام پناهیان ضمن معرفی شهید دیالمه به‌عنوان یک الگوی جامع فعالیت اجتماعی، به جوانان تأکید کرد: پشت سر اساتید، متوقف نشوید؛ منتظر نباشید کسی به شما درس بدهد؛ خودتان بلوغ فکری دارید. فقط خط را بگیرید و بروید کارگروه درست کنید و مسائلتان را حل کنید. مطالبه‌گری‌تان از دولت را هم ادامه دهید و نقد را کنار نگذارید، اما آنجا که خودتان می‌توانید، فعال شوید و معطل کسی نمانید. اگر همه وقتتان را برای مطالبه بگذارید، کشور آباد نمی‌شود؛ 50درصد وقت خود را صرف مطالبه‌گری کنید و بقیه زمان را صرف فعالیت‌های سازنده کنید. در این صورت، عنصر موثر و رکن جامعه شناخته می‌شوید چرا که تشکیلات و درآمدزایی دارید.

وی در پاسخ یکی از دانشجویان مبنی براینکه حتی کار فرهنگی هم نیازمند داشتن پارتی است، یادآور شد: من خودم مؤسس اولین مدرسه غیرانتفاعی در قم بودم در حالی که نه ملبس بودم و نه پارتی داشتم؛ لذا معتقدم با فاسدترین دولت‌ها هم می‌شود کار کرد. از موانع عبور کنید؛ شبکه بسازید و کشور را قوی اداره کنید. هر جا هم کارتان به ادارات افتاد، عِده و عُده درست کنید و با 50 نفر که شما را می‌شناسند بروید.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم/سیاسی
مطالب مرتبط
مطالب کل دسته
مطالبی دیگر از منبع خبر
 
نام :
ایمیل :
*نظر :
قوانین ارسال نظر
 • ظریف: مذاکره با آمریکا غیر محتمل نیست؛ به شرط آنکه آمریکا با تغییر رویه، تحریم‌ه...
 • موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با اتباع یا متولدین ایرانی از مصادیق تفتیش عقاید و ن...
 • ایکر کاسیاس، در آستانه سلامت کامل
 • تیم ملی تکواندو زنان راهی ترکیه می‌شود
 • آغاز اردوی تدارکاتی دو ملی‌پوش پرتاب دیسک در بلاروس
 • «کرونا» به اروپا رسید/ چین درهای ۱۸ شهر را بست
 • ویروس «کرونا» دیوار بزرگ چین را تعطیل کرد
 • تعیین یک افسر نظامی به عنوان وزیر خارجه کره شمالی
 • ویروس کرونا واکسن دارد؟
 • شیر و لبنیات سنتی نخورید
 • راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
 • «ایستادگی»؛ مسیر مناسب در شرایط کنونی/ در سال‌های اخیر دستاوردهای بزرگی در عرصه...
 • واکنش شدید وزارت خارجه به آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا
 • خدمت‌رسانی شبانه‌روزی ۲ هزار رزمنده نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده سیستان و ب...
 • اتفاق عجیب برای نماینده ایران/ لباس شهرخودرویی‌ها در تهران جا ماند
 • مدیرعامل بانک ایران زمین: موضوع امنیت یکی از شاخص های مهم اعتماد مشتری به بانک ا...
 • کدام بخش‌ها مالیات‌شان با نرخ صفر حساب می‌شود؟
 • سازمان هواپیمایی:مسافری به دلیل «کرونا» قرنطینه نشده است
 • اجاره‌نشینی اعیانی!
 • مطهری: شورای نگهبان دایه دلسوزتر از مادر نباشد
 • اصولگرایان پیروز میدان بی‌رقیب انتخابات مجلس؟ در انتخابات باشيم يا نباشيم؟
 • کنترل ارتباطات و قرنطینه، تلاش چین برای مهار کرونا
 • اعلام انزجار بسیج جامعه پزشکی از کتاب سوزی
 • واردات ۴۳میلیارد دلار کالا و فناوری به کشور در سال گذشته
 • ایران امن و زیبا آماده پذیرایی از گردشگران تمام کشورها
 • ۳۰ طرح دهه فجر در سوادکوه شمالی بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی می‌شود
 • دستگیری سارق کابل‌های برق در نقده
 • آیین بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در رامهرمز برگزار می‌شود
 • 70 درصد طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان اجرایی شد
 • استان گلستان می‌تواند پایلوت پیشگیری از سرطان در کشور ‌شود
 • فیلم‌هایی که 40 سال در سینمای ایران نساختند؟/ وقتی "ماجرای نیمروز&q...
 • رونمایی از لوگوی فیلم سینمایی «آبادان یازده 60»
 • نگاهی به «اندیشه مقاومت» از منظر رهبر معظم انقلاب
 • موافقت شهرداری تهران با احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان در منطقه 11
 • فراخوان پلیس برای جذب نیروی انسانی در فرودگاه، راه‌آهن و صداوسیما
 • افزایش 3درصدی قیمت مسکن در دی‌ماه 98/ کاهش قیمت در برخی مناطق تهران
 • مناظره سدسازی و آبخیزداری ــ 3 | آغاز مطالعات سدهایی با هدف کنترل سیلاب/ سد کامل...
 • ظریف: ترور سردار سلیمانی آغازی برای پایان حضور آمریکا در عراق و منطقه است
 • طالبان: توپ در زمین آمریکا است؛ استقلال افغانستان را معامله نخواهیم کرد
 • ثبت‌نام گردان‌های جهاد و مقاومت شهید سلیمانی بسیج دانشجویی
 • حجت‌الاسلام سعیدی: مردم افرادی را انتخاب کنند که هدفشان دفاع از ارزشهای اسلامی ب...
 • سردار غلامرضا سلیمانی: پایگاه‌های بسیج در جهت اسلامی شدن محلات تلاش کنند
 • موضوع امنیت یکی از شاخص های مهم اعتماد مشتری به بانک است
 • تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیارد ریالی بانک سپه به خانوارهای سیل زده
 • با ملی شو 3/ آموزش و سرگرمی همزمان با هُپ بانک ملی ایران
 • حبیبی: شرایط روحی و روانی تیم برای بازی با امارات خوب نیست/ در بدترین شرایط موجو...
 • غیبت باباصفری و استکی در بازی با امارات
 • رونمایی از لباس‌ شهرخودرو برای بازی امروز با الرفاع + عکس
 • سرنوشت تلخ 5 قلو‌های دیون (+عکس)
 • ظریف: فردی که به اشتباه هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد، در زندان است
 • سازمان هواپیمایی: پوزش می‌طلبیم/ تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
 • ظریف: داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری: با حرمت جان و آبروی ملت چه کردیم؟
 • پمپئو: در کنار مردم ایران می‌مانیم!
 • پیام توئیتری ترامپ در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
 • مرکل: عاملان حادثه سقوط هواپیما در ایران مجازات شوند
 • شوک بزرگ| چرا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی پنهان‌کاری شد؟
 • جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی
 • همسر و فرزند یک نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
 • ریزش سنگین بورس های منطقه
 • پیکر سردار سپهبد شهید سلیمانی به خاک سپرده شد
 • «انتقام سخت» ایران آغاز شد/ شلیک ده‌ها موشک به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
 • حمله موشکی سپاه به دو پایگاه آمریکا در عراق (عکس + فیلم) / پنتاگون: شلیک بیش از...
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • معرفی انواع کاکتوس
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • معرفی انواع کاکتوس
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • معرفی انواع کاکتوس
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • جدیدترین مدل‌های مبلمان و مبل سلطنتی، پرنس، سورنا و سرمه‌ای، شیک جدید
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • پوزیشن های رابطه جنسی مخصوص مردان بیمار
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • ظریف: مذاکره با آمریکا غیر محتمل نیست؛ به شرط آنکه آمریکا با تغییر رویه، تحریم‌ه...
 • موسوی: رفتار مرزبانی آمریکا با اتباع یا متولدین ایرانی از مصادیق تفتیش عقاید و ن...
 • ایکر کاسیاس، در آستانه سلامت کامل
 • تیم ملی تکواندو زنان راهی ترکیه می‌شود
 • آغاز اردوی تدارکاتی دو ملی‌پوش پرتاب دیسک در بلاروس
 • «کرونا» به اروپا رسید/ چین درهای ۱۸ شهر را بست
 • ویروس «کرونا» دیوار بزرگ چین را تعطیل کرد
 • تعیین یک افسر نظامی به عنوان وزیر خارجه کره شمالی
 • ویروس کرونا واکسن دارد؟
 • شیر و لبنیات سنتی نخورید
 • راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا
 • «ایستادگی»؛ مسیر مناسب در شرایط کنونی/ در سال‌های اخیر دستاوردهای بزرگی در عرصه...
 • واکنش شدید وزارت خارجه به آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا
 • خدمت‌رسانی شبانه‌روزی ۲ هزار رزمنده نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده سیستان و ب...
 • اتفاق عجیب برای نماینده ایران/ لباس شهرخودرویی‌ها در تهران جا ماند
 • مدیرعامل بانک ایران زمین: موضوع امنیت یکی از شاخص های مهم اعتماد مشتری به بانک ا...
 • کدام بخش‌ها مالیات‌شان با نرخ صفر حساب می‌شود؟
 • سازمان هواپیمایی:مسافری به دلیل «کرونا» قرنطینه نشده است
 • اجاره‌نشینی اعیانی!
 • مطهری: شورای نگهبان دایه دلسوزتر از مادر نباشد
 • اصولگرایان پیروز میدان بی‌رقیب انتخابات مجلس؟ در انتخابات باشيم يا نباشيم؟
 • کنترل ارتباطات و قرنطینه، تلاش چین برای مهار کرونا
 • اعلام انزجار بسیج جامعه پزشکی از کتاب سوزی
 • واردات ۴۳میلیارد دلار کالا و فناوری به کشور در سال گذشته
 • ایران امن و زیبا آماده پذیرایی از گردشگران تمام کشورها
 • ۳۰ طرح دهه فجر در سوادکوه شمالی بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی می‌شود
 • دستگیری سارق کابل‌های برق در نقده
 • آیین بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش در رامهرمز برگزار می‌شود
 • 70 درصد طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان گیلان اجرایی شد
 • استان گلستان می‌تواند پایلوت پیشگیری از سرطان در کشور ‌شود
 • فیلم‌هایی که 40 سال در سینمای ایران نساختند؟/ وقتی "ماجرای نیمروز&q...
 • رونمایی از لوگوی فیلم سینمایی «آبادان یازده 60»
 • نگاهی به «اندیشه مقاومت» از منظر رهبر معظم انقلاب
 • موافقت شهرداری تهران با احداث بیمارستان فوق تخصصی کودکان در منطقه 11
 • فراخوان پلیس برای جذب نیروی انسانی در فرودگاه، راه‌آهن و صداوسیما
 • افزایش 3درصدی قیمت مسکن در دی‌ماه 98/ کاهش قیمت در برخی مناطق تهران
 • مناظره سدسازی و آبخیزداری ــ 3 | آغاز مطالعات سدهایی با هدف کنترل سیلاب/ سد کامل...
 • ظریف: ترور سردار سلیمانی آغازی برای پایان حضور آمریکا در عراق و منطقه است
 • طالبان: توپ در زمین آمریکا است؛ استقلال افغانستان را معامله نخواهیم کرد
 • ثبت‌نام گردان‌های جهاد و مقاومت شهید سلیمانی بسیج دانشجویی
 • حجت‌الاسلام سعیدی: مردم افرادی را انتخاب کنند که هدفشان دفاع از ارزشهای اسلامی ب...
 • سردار غلامرضا سلیمانی: پایگاه‌های بسیج در جهت اسلامی شدن محلات تلاش کنند
 • موضوع امنیت یکی از شاخص های مهم اعتماد مشتری به بانک است
 • تسهیلات قرض الحسنه 200 میلیارد ریالی بانک سپه به خانوارهای سیل زده
 • با ملی شو 3/ آموزش و سرگرمی همزمان با هُپ بانک ملی ایران
 • حبیبی: شرایط روحی و روانی تیم برای بازی با امارات خوب نیست/ در بدترین شرایط موجو...
 • غیبت باباصفری و استکی در بازی با امارات
 • رونمایی از لباس‌ شهرخودرو برای بازی امروز با الرفاع + عکس
 • سرنوشت تلخ 5 قلو‌های دیون (+عکس)
 • ظریف: فردی که به اشتباه هواپیمای اوکراینی را هدف قرار داد، در زندان است
 • سازمان هواپیمایی: پوزش می‌طلبیم/ تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
 • ظریف: داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری: با حرمت جان و آبروی ملت چه کردیم؟
 • پمپئو: در کنار مردم ایران می‌مانیم!
 • پیام توئیتری ترامپ در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
 • مرکل: عاملان حادثه سقوط هواپیما در ایران مجازات شوند
 • شوک بزرگ| چرا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی پنهان‌کاری شد؟
 • جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی
 • همسر و فرزند یک نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
 • ریزش سنگین بورس های منطقه
 • پیکر سردار سپهبد شهید سلیمانی به خاک سپرده شد
 • «انتقام سخت» ایران آغاز شد/ شلیک ده‌ها موشک به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
 • حمله موشکی سپاه به دو پایگاه آمریکا در عراق (عکس + فیلم) / پنتاگون: شلیک بیش از...
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • معرفی انواع کاکتوس
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • معرفی انواع کاکتوس
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • معرفی انواع کاکتوس
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • جدیدترین مدل‌های مبلمان و مبل سلطنتی، پرنس، سورنا و سرمه‌ای، شیک جدید
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • پوزیشن های رابطه جنسی مخصوص مردان بیمار
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • laleh

   

  عضویت در خبرنامه

  .

  طراحی و توسعه : اینتن