یکشنبه6 بهمن 1398 06:45
26 Jan 2020
5 ماه قبل
391825
به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم: همکاری بنیاد سعدی با شبکه جام‌جم در گسترش زبان و ادبیات فارسی نشست مدیران شبکه جهانی جام‌جم با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی و سایر عوامل این بنیاد، برگزار شد. حسن م...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:

همکاری بنیاد سعدی با شبکه جامجم در گسترش زبان و ادبیات فارسی

نشست مدیران شبکه جهانی جام‌جم با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی و سایر عوامل این بنیاد، برگزار شد.

حسن ملکی سرپرست شبکه جهانی جام‌جم ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران بنیاد سعدی در شبکه جهانی جام‌جم گفت: در بسیاری از کشورها خصوصاً کشورهایی با تمدن دیرینه، برنامه‌ریزی‌های کلان و تلاش مضاعفی برای حفظ و گسترش زبان و ادبیات این کشورها انجام می‌شود که از جمله آنها فعالیت موسسه گوته در آلمان و موسسه کنفوسیوس در چین برای گسترش فرهنگ و زبان آلمانی و چینی در جهان است. این در حالی است اغلب این تلاش‌ها توسط مهاجران این کشورها صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه تا چند دهه قبل زبان فارسی در گستره وسیعی از جهان و بویژه در شبه قاره و بسیاری از کشورهای اطراف ایران مورد استفاده قرار می‌گرفت، از کاهش تکلم با این زبان شیرین و نیز حذف کرسی‌های آموزشی زبان فارسی در برخی کشورها ابراز نگرانی کرد و گفت باید در زمینه ترویج زبان فارسی و حفظ آن بویژه در میان ایرانیان خارج کشور تلاش گسترده‌ای صورت داد.

سرپرست شبکه جهانی جام‌جم با بیان این مطلب که ما ایرانیان خارج از کشور را سفیران فرهنگی می‌دانیم، افزود: این هموطنان، دلسوز نظام و مملکت بوده و غالباً از سطح تحصیلات بالا و سرمایه‌های مالی و معنوی سرشاری برخوردار هستند که این عوامل می‌تواند منجر به بهره‌مندی از آنها به عنوان معلمان آموزش زبان فارسی شود.

ملکی ضمن اشاره به بیانات و تاکید موکد مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از ایرانیان خارج از کشور گفت: متأسفانه نه تنها شاهد عملکرد قابل قبولی از دستگاه‌های متولی در این خصوص نیستیم بلکه نوعی رها شدگی فرهنگی در نسل سوم و چهارم را مشاهده می‌کنیم که منتج به انهدام هویت، آیین‌ها، مذهب ، سبک زندگی و بویژه کم رنگ شدن زبان فارسی ایرانیان خارج‌نشین شده است.

او در ادامه افزود: شبکه جهانی جام‌جم با هدف صیانت، آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی از آمادگی همه جانبه برای تولید و پخش مستند، انیمیشن، فیلم کوتاه، گزارش، مسابقه، مصاحبه، معرفی کتاب و... برخوردار بوده و علاقمند به همکاری در تمامی زمینه­ها با بنیاد سعدی و به نمایش گذاشتن دستاوردها و تالیفات این بنیاد از قاب رسانه است.

در ادامه این نشست، غلامعلی حداد عادل با بیان اینکه فرصت مناسبی برای همکاری بنیاد سعدی با شبکه جام‌جم ایجاد شده، گفت: مهاجرت مخصوص دوران انقلاب نبوده و هر کس بنا به دلیلی مهاجرت کرده است. اما هم اکنون عمده دلیل مهاجرت بسیاری از ایرانیان عدم هماهنگی اقتصاد کشورمان با آموزش است؛ به این معنا که تعداد فارغ‌‌التحصیلان ما بسیار بالا و ظرفیت به کارگیری و ایجاد زمینه اشتغال برای آنها فراهم نیست.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر به دلیل فشارهای بین‌المللی و تحریم‌های جدی از سال 88 به بعد، دشمن درصدد جلوگیری از رشد و سرمایه‌گذاری کشورمان بوده و همین امر سبب تشدید و افزایش موج مهاجرت شده است. اگر چه از این رخداد متأسفیم اما متعجب نیستیم چرا که علت خروج ایرانیان را  می‌دانیم!

رئیس بنیاد سعدی ضمن تاکید بر ضرورت تدوین منشور برای مدیران و مجریان شبکه جهانی جام‌جم افزود: در این شبکه شناسایی ذائقه مخاطبِ دور از دسترس و پراکنده در سراسر دنیا الزامیست و برای رسیدن به این شناخت، شبکه نیازمند انجام مطالعات تحقیقی و نظری در زمینه‌های روانشناسی، جامع‌شناسی، هنری، آموزشی و ... است که عصاره این مطالعات به بایدها و نبایدها و تهیه منشور مورد نظر می‌انجامد.

حداد عادل در ادامه با اشاره به جایگاه زبان و اهمیت آن در برنامه­سازی اظهار داشت؛ به غیر از مقوله زبان، موضوعاتی چون هنر، تاریخ، ورزش، جاذبه‌های گردشگری، نمایش پیشرفت‌های کشور، طرح مشکلات مهاجران از جمله مواردی است که در تولید برنامه باید مورد توجه ویژه مدیران و برنامه­سازان شبکه جهانی جام‌جم قرار گیرد.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی با عنوان اینکه موسیقی نرم زبان فارسی، مهمترین عامل گسترش و نفوذ آن است گفت: در سال‌های بعد از انقلاب شاهد فعالیت‌های بسیاری برای گسترش زبان فارسی بوده‌ایم اما متأسفانه ساختاری که برای این موضوع در نظر گرفته شده بسیار کوچک و مشکل‌ساز است و با چند کارشناس و تشکیل بنیادهایی با بودجه محدود نمی‌توان کار بزرگی انجام داد. این در حالیست که در سایر کشورها در زمینه حفظ زبان و ادبیات، وزارتخانه و سازمان‌های بزرگی دایر می‌شود.

حداد عادل در ادامه ضمن پیشنهاد تدوین تفاهم‌نامه اختصاصی و عملیاتی بین بنیاد سعدی و شبکه جام‌جم گفت: محتوای این تفاهم نامه باید به صورت مشترک تهیه شده و مرجع و ارائه‌دهنده راهکارهای عملی در زمینه­های فعالیتمان باشد.

در پایان این نشست سایر مدیران بنیاد سعدی ضمن ارائه نظرات و پیشنهادات خود در زمینه همکاری با شبکه جام‌جم، به تشریح فعالیت‌های این بنیاد پرداختند که برگزاری دوره‌های آموزش فارسی در جهان، تقویت کرسی‌های زبان فارسی در دانشگاه­های خارج از کشور، تالیف کتاب، برنامه‌ریزی آموزشی و درسی،  برگزاری المپیاد، فعالیت در فضای مجازی از جمله فعالیت‌هایی است که به گفته آنها، علیرغم محدودیت‌های مالی و اقتصادی در بنیاد صورت گرفته است.

پایش ارز 4200 تومانی امشب در شبکه یک

برنامه «پایش» امشب «فسادها و رانت های موجود درسیستم ارز 4200 تومانی را موشکافی می‌کند.

با توجه به حذف نشدن اختصاص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی و حواشی زیادی که پیرامون این موضوع پیش آمده، پایش امشب 22 مرداد میزبان حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس شورای اسلامی است تا موضوع «فسادها و رانت های موجود درسیستم ارز 4200 تومانی» تحلیل و بررسی کند. در بخش دوم این برنامه نیز با دعوت از سیدعلی ضیایی کارآفرین موفق و برتر در حوزه های اقتصادی، گردشگری و درمانی، الزامات رونق تولید در کشور بررسی می‌شود.

«پایش» به تهیه‌کنندگی الهام پیرهادی کاری از گروه دانش و اقتصاد شبکه یک سیماست که یکشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها، ساعت 19:45 با اجرای محمد دلاوری به‌طور زنده پخش خواهد شد.

در «ایستگاه چهل و دوم» به تماشای مسابقات قرآن بنشینید

مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روزانه در 2 نوبت به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

«ایستگاه چهل و دوم» عنوان ویژه برنامه پوشش مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم می باشد که روزانه در 2 نوبت به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

بر این اساس، این رقابت‌ها که در بخش های اذان، همخوانی و همسرایی، دعا، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، قرائت ترتیل حفظ کل و قرائت تحقیق به صورت استودیویی برگزار و ضبط شده، همه روزه در ساعت‌های 11 و 16 به مدت 60 دقیقه تقدیم علاقه مندان به مسابقات قرآن خواهد شد.

یادآور می‌شود، مرحله نهایی این مسابقات اوایل مهرماه به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود.

رکورد کارشناس برنامه «سفرگرد»

رامین وطن دوست کارشناس برنامه«سفرگرد» شبکه هفت سیما، پیست دوچرخه سواری القدرا در صحرا دبی را رکاب زد.

رامین وطن دوست کارشناس مکانیک، دوچرخه‌سازی و کارشناس برنامه «سفرگرد»  پیست دوچرخه سواری القدرا که در صحرا و بیرون شهر دبی در کشورامارات واقع شده، را رکاب زد.

این پیست دارای مسیر اصلی پنجاه کیلومتری در دل صحراست.

در این فصل از سال بعلت گرمای حدوداً 48 تا 50 درجه و شدت شرجی بودن هوا در پیست تردد نمی‌شود.

با توجه به طوفان شن هرگز انفرادی در روز در این فصل اقدام به عبور از دل صحرا نکرده است.

وی روز گذشته دوشنبه بیست و یکم مردادماه پس از طی کل مسیر 50 کیلومتر توانست برای اولین بار تنها و بدون پشتیبان کل مسیر را در گرمای 48 درجه طی کند و رکورد خود را در استروا نیز ثبت شده کند.

برنامه «سفرگرد» به تهیه‌کنندگی مجید قره گوزلو چهارشنبه‌ها و پنج شنبه‌ها ساعت 15 از شبکه هفت سیما روی آنتن می‌رود. 

"مهاجرین خاک سرخ" به رادیو نمایش می‌آیند

نگارش سریال رادیویی "مهاجرین خاک سرخ " به نویسندگی هانیه نجفی به پایان رسید. "مهاجرین خاک سرخ" عنوان یکی از  سریال‌های ویژه ماه محرم است که حال و هوای متفاوتی درباره ایام محرم دارد.

هانیه نجفی نویسنده نمایش رادیویی "مهاجرین خاک سرخ "  ضمن اعلام این مطلب گفت : یکی از دغدغه‌های ذهنی‌ام پرداختن به ابعادی از جنگ تحمیلی بوده که سال‌های سال نادیده گرفته شده است ، از طرفی ارتباط قصه و شخصیت‌های آن که در حال و هوای ایام محرم اتفاق می‌افتد و همچنین پرداختن به داستان زندگی خانواده‌های جنگ زده که در زمان جنگ تحمیلی مجبور به ترک خانه‌هایشان شدند برایم اهمیت ویژه‌ای داشته است.

این نویسنده رادیویی ادامه داد: داستان این نمایش با ماه محرم آغاز می‌شود و به زندگی خانواده‌ای خوزستانی می‌پردازد که در روزهای جنگ تحمیلی با پسر نوجوانشان برای ادامه زندگی به تهران می‌آیند و در خانه‌ای که در اختیار افراد جنگ‌زده قرار گرفته ساکن می‌شوند، پسر بزرگ آنها، مصطفی، در جنوب، همراه با سایر جوانان مشغول دفاع از کشور است .

نجفی در پایان افزود:  از سویی دیگر با شدید شدن حملات دشمن و شروع عملیات جدید، خبر شهادت مصطفی می‌رسد. اهالی محل برای تسلیت به خانه آنها می‌آیند. برادر کوچکتر اما بیتابی بسیاری می‌کند. ناخدا جاسم تلاش می‌کند او را آرام کند. او برای مازیار می‌گوید که برادرش در جنگ با دشمن به شهادت رسیده؛ اما جنگ بین حق و باطل همیشگی است و این عصاره‌ واقعه‌ عاشوراست. پس از شهادت برادر بزرگتر اتفاقاتی رخ می‌دهد که در این سریال خواهید شنید.

گفتنی است این نگارش این  سریال 10 قسمتی به تازگی پایان یافته و قرار است در روزهای آینده تولید این مجموعه رادیویی در رادیو نمایش آغاز شود.

داستان جنایات «مسعود و صدام» در شبکه سحر بازگو می‌شود

مستند «داستان مسعود و صدام» تولید شبکه پرس تی وی از کانال بالکان شبکه سحر پخش می‌شود. این مستند روایتگر جنایات مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی مجاهدین خلق است که با همکاری صدام در طول جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، خسارات مالی و جانی فراوانی را به ایرانیان وارد کردند.

از سال 2003 کشاورزان عراقی با شکایت قانونی خواستار بازگرداندن زمین هایشان شدند و دادگاه، رجوی را به عنوان مسئول بازپرداخت این هزینه‌های گزاف معرفی کرد. دولت عراق درصد بالایی از بودجه و درآمد نفت را هم به مجاهدین خلق اختصاص می‌داد.

مستند «مسعود و صدام» که در3 قسمت 30 دقیقه‌ای تولید شده، سه‌شنبه‌ها ساعت 23:48 به وقت تهران با ترجمه و زیرنویس ارناد پانجیچ بر روی آنتن کانال بالکان شبکه سحر است.

امین حیایی و هادی ساعی با «آمین» در شبکه الکوثر

حیایی و هادی ساعی در مجموعه تلویزیونی «آمین» به کارگردانی منوچهر هادی از امشب بر روی آنتن شبکه الکوثر می‌رود.

این سریال که به زبان عربی دوبله شده، در ژانر پلیسی جنایی ساخته شده و محصول سال 1394 است.

سرهنگ سلیم (داریوش فرهنگ) فرمانده تیم ویژه آمین مسئول رسیدگی به پروژه مجرم و خلافکار فراری، همایون تمدن (کاظم بلوچی) است که سال گذشته طی عملیات گروگان‌گیری برادر سلیم را به شهادت رسانده است. پلیس با کشف سرنخ‌هایی پی می‌برد فرزند همایون به نام پاشا تمدن برای برگزاری مراسم سالگرد مرگ همسرش وارد ایران شده و ماموران علاوه بر بررسی شواهد، وی را نیز جهت رسیدن به همایون تحت نظر می‌گیرند اما .....

سریال «آمین» جایگزین مجموعه «رسم مهربانی» می‌شود. سایر بازیگران این سریال نیز عبارتند از: امین حیایی، هادی ساعی، شاهرخ استخری، بهناز جعفری، آشا محرابی، سودابه بیضایی، خاطره حاتمی، محمدرضا داوودنژاد، شهرزاد کمال‌زاده، مجید واشقانی، نیما رئیسی و یوسف تیموری.

«آمین» در 19 قسمت 45 دقیقه‌ای از اولین ساعات روز چهارشنبه بیست و سوم خردادماه ساعت 1:05 به وقت تهران با زمان تکرار همان روز 14:05 بر روی آنتن شبکه الکوثر است.

نظر هنرمندان سینما و تلویزیون درباره تولیدات مراکز استانی رسانه ملی

ششمین قسمت برنامه «هدهد 22» دوشنبه شب 21 مردادماه با حضور داوود نماینده دوبلور و مدیر دوبلاژ کشورمان روی آنتن رفت.

وی با اشاره به ویژگی‌های گویندگی و هنر دوبله اظهار کرد: یک گوینده خوب کسی است که اشراف کاملی به تاریخ و اجتماع کشورش داشته باشد، بداند که وقتی جلوی دوربین یا میکروفون قرار می‌گیرد، بداند که آن دوربین در حقیقت مخاطب اوست و ارزش زیادی دارد.

نماینده با بیان اینکه ادبیات فارسی و فولکور ایرانی بسیار غنی است گفت: تاریخ ایران زمین هم عظمت بسیاری دارد، مردمانی در اقوام و فرهنگ‌های گوناگون در آن زندگی می‌کنند و علاوه بر این، سرزمین چهارفصل و چهار اقلیم است که مردمان هر نقطه از آن، ادبیات و فرهنگ خاص خود را دارند بنابراین گویندگان رادیو و تلویزیون هم باید ادبیات جامعی را بکار بندند.

وی ادامه داد: مجریان و گویندگان می‌توانند با ادبیات محاوره‌ای هم صحبت کنند ولی در عین حال باید شأن بیننده و شنونده را رعایت کنند و در عین حال به ویژگی‌های شخصیتی مهمانان هم توجه داشته باشند.

نماینده با اشاره به ادبیات غنی اسلامی خاطرنشان کرد: در قرآن و نهج‌البلاغه و سایر متون دینی ما، نمونه‌های بسیاری از ادبیات غنی و خوب سخن گفتن دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم حساب ویژه‌ای روی رسانه‌های همچون رادیو و تلویزیون باز می‌کنند، بنابراین وظیفه ماست که با ارائه محتوای مناسب، این اعتماد و ارتباط را تقویت کنیم و زیبا سخن گفتن، یکی از مصادیق این مسئله است.

نماینده در بخش دیگری از برنامه «هدهد 22» خواستار حمایت جدی‌تر از هنرمندان و گویندگان نسل نو صدا و سیما شد و افزود: جوانان با استعدادی در کشورمان وجود دارند که در صورت حمایت بیشتر، می‌توانند به بزرگان عرصه خود تبدیل شوند.

استعدادهای موجود در مراکز شگفت‌آور هستند

عبدالرضا اکبری بازیگر و کارگردان تلویزیون مهمان بخش بعدی برنامه بود؛ وی با اشاره به حضور خود در هیئت‌های انتخاب و داوری بخش نمایشی کمیسیون سیما اظهار کرد: بیش از 60 فیلم و سریال مورد بررسی قرار گرفتند که هر یک نشان‌دهنده ذوق و استعداد وافر هنرمندان بومی استان‌ها بود؛ در نهایت 23 اثر به مرحله داوری راه یافتند که البته انتخاب آنها دشوار بود.

وی افزود: داوری نهایی سختی بیشتری داشت زیرا کارهای خوبی به این مرحله راه یافته بودند.

اکبری با بیان اینکه آثار تولیدی استان‌ها در جشنواره تولیدات مراکز به خوبی دیده می‌شوند گفت: هنرمندانی که در تولید این کارها نقش دارند نباید احساس کنند زحماتشان دیده نمی‌شود.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه استعدادهای موجود در استان‌ها شگفت‌آور است خاطرنشان کرد: بسیاری از نیروهای حاضر در تهران، از بین همین استعدادهای شهرستانی هستند.

وی ادامه داد: ایده‌های خوبی را در مراکز استانی صدا و سیما می‌بینیم که با تکیه بر خرده فرهنگ‌ها و گویش‌های اقوام ایرانی پرورش یافته‌اند و به تولیدات سطح بالایی منتج شده‌اند.

محدودیت‌ها، انگیزه هنرمندان استانی را افزایش داده است

شهروز حقی از آهنگسازان کشورمان و داور کمیسیون شعر و موسیقی جشنواره بیست و دوم تولیدات مراکز هم در این برنامه حضور داشت و در گفت‌وگو با محمود گبرلو گفت: کیفیت بالای برخی آثار تولیدی مراکز چشمگیر بود.

وی افزود: محدودیت بودجه در مراکز استانی، انگیزه را برای تولید آثار با کیفیت بالا برده و شاهد این سخن، تولیدات با کیفیتی است که در جشنواره تولیدات مراکز می‌بینیم.

  ارتباط مستقیم با مراکز مهاباد و چهارمحال و بختیاری، بخشی دیگر از برنامه دوشنبه شب بود.

برنامه تلویزیونی «هد هد 22» در هشت قسمت ویژه بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استانی صدا و سیما، هر شب حوالی ساعت 21:00 با اجرای محمود گبرلو و تهیه کنندگی مهدی خدایی به صورت زنده از شبکه «شما» پخش می‌شود.

بررسی مد و پوشاک شهروندان امشب در «شهر برگ»

برنامه «شهر برگ» امشب ( 22 مردادماه) به بررسی مد و پوشاک شهروندان می‌پردازد. معیار انتخاب لباس مناسب، پوشش جوانان، طراحی لباس ایرانی – اسلامی فهرست موضوعات این برنامه است که از منظر مسئولان و کارشناسان همچون حمید قبادی مشاور اجرایی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد، فاطمه بهرامی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و فرهنگ، زهرا کریمی طراح و تولیدکننده پوشاک اسلامی، یوسف اسماعیلی مدیر کارگاه تولیدی پوشاک زنانه و... مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

«شهر برگ» به تهیه کنندگی احسان میرزا ابوالحسنی و کارگردانی عزیز اسماعیلی تولید شده است.

برنامه «شهر برگ»، ورق زدن موضوعات مطرح جامعه همراه بامردم است. این مجله تصویری در اختیار مردم هست تا درآن از مسائل و مشکلات، سلایق و علایق، انتقادات و پیشنهادهاشون با مسئولان مختلف( فرهنگی، سیاسی، قضایی، شهری و....) بگویند.

برنامه «شهر برگ» کاری از گروه سیاسی، امشب ساعت 22:17 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

خشایار راد راهی شیروان شد

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» امشب در پارک شیرکوه شیروان میزبان خشایار راد هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون است.

این برنامه ترکیبی و زنده کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که با همکاری سیمای استانها بر روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود. عوامل تولید این برنامه در هشتمین سفر خود به استان خراسان شمالی (کوهستان پارک شیرکوه شیروان) رفته‌اند.

«شب فیروزه‌ای» دارای بخش های مختلفی همچون دعوت از هنرمندان و خوانندگان، گزارش از مکان های دیدنی و گردشگری، معرفی ظرفیت های اقتصادی، میان برنامه، وله و .... است.

شب‌ فیروزه‌ای در واقع زیست‌بوم فرهنگی، تاریخی و تفریحی کشور را به تصویر می‌کشد و به‌طور همزمان نگاهی هم به ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری این استان‌ها دارد.

جنگ شبانه «شب فیروزه‌ای» به تهیه کنندگی غلامرضا حیدری هرشب حوالی ساعت 21:30 روی آنتن می‌رود.

افتتاح شعبه «مک دونالدز» در تلویزیون

مستند «مک دونالدز تقدیم می‌کند» به کارگردانی توحید ابراهیمی در جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه «به اضافه مستند» به روی آنتن شبکه مستند خواهد رفت.

سی و پنجمین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «مک‌دونالدز تقدیم می‌کند» به کارگردانی توحید ابراهیمی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش مستند، ابراهیم متقی و فواد ایزدی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران مهمان برنامه خواهند بود و به بررسی تاریخچه سرمایه‌داری در دنیا می‌پردازند. علاوه بر این، محمد تقی فهیم و سعید قطبی‌زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند «مک دونالدز تقدیم می‌کند»، روایتی متفاوت از تاریخچه فعالیت رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالدز در آمریکا و دیگر کشورهای جهان است و از این منظر به نقد نظام سرمایه داری با محوریت شرکت مک دونالدز پرداخته است. ماجرای حضور رستوران‌های مک دونالدز در ایران همواره شایعات و حواشی خاص خود را به همراه داشته است. گاهاً شایعاتی منتشر می‌شود که  قرار است شعبه‌ای از این رستوران در جایی از کشور به راه بیفتد اما تاکنون پای این رستوران به ایران باز نشده است.

مستند مک دونالدز که به کارگردانی توحید ابراهیمی و تهیه‌کنندگی محسن یزدی ساخته شده است، چندی پیش در قالب جشنواره تلویزیونی مستند به نمایش درآمد و اکنون برای دومین بار در برنامه «به اضافه مستند» اکران خواهد شد. این قسمت از برنامه روز سه‌شنبه 22 مرداد ساعت 20:30 از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 23 مرداد ساعت 9 و جمعه 25 مرداد ماه ساعت 13:30 است.

«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری‌نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و آیتم‌هایی متنوع سه‌شنبه‌های هرهفته ساعت 20:30 به روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

در «ایستگاه چهل و دوم» به تماشای مسابقات قرآن بنشینید

مرحله مقدماتی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم روزانه در دو نوبت، روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‎رود.

«ایستگاه چهل و دوم» عنوان ویژه برنامه پوشش مرحله مقدماتی چهل‎ودومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم است که هر روز در دو نوبت تقدیم مخاطبان شبکه قرآن و معارف سیما می‎شود. بر این اساس، این رقابت‎ها که در بخش‎های اذان، هم‎خوانی و همسرایی، دعا، حفظ 10 جزء، حفظ 20 جزء، قرائت ترتیل حفظ کل و قرائت تحقیق به صورت استودیویی برگزار و ضبط شده است، همه روزه در ساعت‎های 11 و 16 به مدت 60 دقیقه تقدیم علاقه‎مندان به مسابقات قرآن می‎شود. مرحله نهایی این مسابقات اوایل مهرماه به میزبانی استان اصفهان برگزار می‌شود.

گوینده فیلمهای«بابالنگ دراز» و «مرد عنکبوتی»در «صبحی دیگر»

زهره شکوفنده گوینده، دوبلور و مدیر دوبلاژ چهارشنبه بیست و سوم مردادماه، میهمان برنامه «صبحی دیگر» می‎شود.  زهره شکوفنده صداپیشه بنام دوبلاز صداوسیما در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی خارجی و ایرانی به‌جای بازیگران مطرح گویندگی کرده و در بسیاری از موارد علاوه بر صداپیشگی، مدیر دوبلاژ نیز بوده‌ است.

در ادامه این برنامه حجت‎الاسلام برمایی کارشناس خانواده و الهه رضایی کارشناس کودک در برنامه حضور دارند.

برنامه «صبحی دیگر» به تهیه‎کنندگی سید رامین موسوی ملکی، هر روز ساعت 9 صبح از شبکه هفت سیما روی آنتن می‎رود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم/فرهنگی
مطالبی دیگر از منبع خبر
 
نام :
ایمیل :
*نظر :
قوانین ارسال نظر
 • افزایش قربانیان ویروس کرونا در چین به 54 نفر
 • درس‌های گذشته این کمک را به ما می‌کند که راه‌مان را بفهمیم، بشناسیم، کمین‌ها را...
 • سئول: مذاکرات آمریکا و کره شمالی پیشرفتی نداشته است
 • اردن برای پذیرش طرح آمریکایی "معامله قرن" آماده می‌شود
 • اعتراض کردهای سوریه به رییس اقلیم کردستان عراق
 • حمله جدید جنگنده‌های صهیونیستی به مراکز مقاومت فلسطین در غزه
 • مشکلات ارزی دامن صنعت برق را گرفت
 • داربی نفتی‌ها در مسجدسلیمان / تراکتور، نخستین مانع گل‌محمدی برای قهرمانی
 • واکنش ترامپ به اظهارات ظریف: نه، مرسی!
 • وضعیت تامین مرغ برای نوروز ۹۹ چگونه است؟ / ۲ میلیار دلاری که با سوءمدیریت سوخت م...
 • جهش قابل ملاحظه شاخص امید به زندگی در ایران؛«سیر صعودی این شاخص اجتماعی بهداشتی...
 • جبهه‌های غرب حلب سوریه شعله‌ور شد
 • اردن برای پذیرش طرح آمریکایی "معامله قرن" آماده می شود
 • اینفوگرافیک / پردرآمدترین باشگاه‌های فوتبال جهان
 • تحقیقات نمی‌تواند مستندی برای رد صلاحیت نمایندگان باشد
 • خرید آپارتمان در منطقه کیانشهر چقدر تمام می‌شود؟
 • ممنوع بودن فعالیت دلفیناریوم برج میلاد تا مشخص شدن علت مرگ آلفا
 • دنیای معنوی کودکان سرطانی چگونه است؟
 • تبعات رها کردن کودک در فضای مجازی
 • پیش‌بینی شرایط سال آینده در تعیین مزد ۹۹
 • نرخ تورم کانادا؛ 2 درصد
 • واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه ممنون!
 • عکسی از طبیعت تماشایی اتوبان قزوین - رشت
 • قربانیان ویروس کرونا در چین به ۵۶ نفر افزایش یافت
 • هوآوی راه آمریکا از انگلیس را جدا می‌ کند
 • وزیر خارجه اردن: امان اطلاعی از جزئیات «معامله قرن» ندارد
 • «زبان و شاعری»؛ نگاهی به دیدگاه 4 شاعر درباره شعر
 • مدافع پیشین منچسترسیتی و آرسنال در آستانه انتقال به نانت
 • امیریان: پرسپولیس در لیگ واترپلو مشکل مالی ندارد/ انصاری‌فرد اهمیت ورزش‌های پایه...
 • عوامل موثر بر افزایش اعتماد عمومی به دولت‌ها
 • علت بازگشت پرواز تهران-استانبول مشخص شد
 • در بازار گاز چه خبر است؟
 • «حضرت فاطمه زهرا(س)» ارزش و اهمیت ولایت را به جامعه آموختند
 • الحدیده یمن زیر آتش حملات راکتی و توپخانه ائتلاف سعودی
 • قربانیان ویروس کرونا در چین به ۵۴ نفر افزایش یافت
 • امیری: پاراتیراندازان مشکلی از نظر فشنگ ندارند
 • حاتمیان: شهید حاج قاسم سلیمانی را طعمه مطامع سیاسی نکنید
 • شباهت زیاد ویروس کرونا به آنفلوآنزای شدید
 • ۱۸ مورد جدید جذام در سال گذشته/ درمان مجذومین در بستر خانواده
 • برنامه دانشگاه خوارزمی برای راه‌اندازی رشته‌های میان رشته‌ای/حذف یا تغییر عنوان...
 • تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه آمریکا؛ اکنون نوبت دولت و پارلمان است
 • نرخ تورم کانادا؛ ۲درصد
 • علت طغیان برخی رودخانه‌های استان هرمزگان
 • تظاهرات ضد آمریکایی روز جمعه در عراق هیمنه آمریکا را در هم کوبید
 • وزیر نیرو: وضع آب وبرق سیستان وبلوچستان مناسب است
 • واکنش اعتراض‌آمیز دموکرات‌ها به درگیری لفظی پمپئو با خبرنگار آمریکایی
 • سازمان ملل از نقض تحریم تسلیحاتی لیبی خبر داد
 • حضرت فاطمه از اوصاف نبوی به فرزندان می‌گوید
 • جزئیات قرارداد اریکسن با اینتر مشخص شد
 • غیبت قابل پیش بینی بازیکن سرشناس در تیم ملی فوتسال
 • سازمان هواپیمایی: پوزش می‌طلبیم/ تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
 • ظریف: داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری: با حرمت جان و آبروی ملت چه کردیم؟
 • پمپئو: در کنار مردم ایران می‌مانیم!
 • پیام توئیتری ترامپ در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
 • مرکل: عاملان حادثه سقوط هواپیما در ایران مجازات شوند
 • شوک بزرگ| چرا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی پنهان‌کاری شد؟
 • جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی
 • همسر و فرزند یک نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
 • ریزش سنگین بورس های منطقه
 • پیکر سردار سپهبد شهید سلیمانی به خاک سپرده شد
 • «انتقام سخت» ایران آغاز شد/ شلیک ده‌ها موشک به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
 • حمله موشکی سپاه به دو پایگاه آمریکا در عراق (عکس + فیلم) / پنتاگون: شلیک بیش از...
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • معرفی انواع کاکتوس
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • معرفی انواع کاکتوس
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • معرفی انواع کاکتوس
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • جدیدترین مدل‌های مبلمان و مبل سلطنتی، پرنس، سورنا و سرمه‌ای، شیک جدید
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • پوزیشن های رابطه جنسی مخصوص مردان بیمار
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • افزایش قربانیان ویروس کرونا در چین به 54 نفر
 • درس‌های گذشته این کمک را به ما می‌کند که راه‌مان را بفهمیم، بشناسیم، کمین‌ها را...
 • سئول: مذاکرات آمریکا و کره شمالی پیشرفتی نداشته است
 • اردن برای پذیرش طرح آمریکایی "معامله قرن" آماده می‌شود
 • اعتراض کردهای سوریه به رییس اقلیم کردستان عراق
 • حمله جدید جنگنده‌های صهیونیستی به مراکز مقاومت فلسطین در غزه
 • مشکلات ارزی دامن صنعت برق را گرفت
 • داربی نفتی‌ها در مسجدسلیمان / تراکتور، نخستین مانع گل‌محمدی برای قهرمانی
 • واکنش ترامپ به اظهارات ظریف: نه، مرسی!
 • وضعیت تامین مرغ برای نوروز ۹۹ چگونه است؟ / ۲ میلیار دلاری که با سوءمدیریت سوخت م...
 • جهش قابل ملاحظه شاخص امید به زندگی در ایران؛«سیر صعودی این شاخص اجتماعی بهداشتی...
 • جبهه‌های غرب حلب سوریه شعله‌ور شد
 • اردن برای پذیرش طرح آمریکایی "معامله قرن" آماده می شود
 • اینفوگرافیک / پردرآمدترین باشگاه‌های فوتبال جهان
 • تحقیقات نمی‌تواند مستندی برای رد صلاحیت نمایندگان باشد
 • خرید آپارتمان در منطقه کیانشهر چقدر تمام می‌شود؟
 • ممنوع بودن فعالیت دلفیناریوم برج میلاد تا مشخص شدن علت مرگ آلفا
 • دنیای معنوی کودکان سرطانی چگونه است؟
 • تبعات رها کردن کودک در فضای مجازی
 • پیش‌بینی شرایط سال آینده در تعیین مزد ۹۹
 • نرخ تورم کانادا؛ 2 درصد
 • واکنش ترامپ به سخنان ظریف درباره مذاکره با آمریکا: نه ممنون!
 • عکسی از طبیعت تماشایی اتوبان قزوین - رشت
 • قربانیان ویروس کرونا در چین به ۵۶ نفر افزایش یافت
 • هوآوی راه آمریکا از انگلیس را جدا می‌ کند
 • وزیر خارجه اردن: امان اطلاعی از جزئیات «معامله قرن» ندارد
 • «زبان و شاعری»؛ نگاهی به دیدگاه 4 شاعر درباره شعر
 • مدافع پیشین منچسترسیتی و آرسنال در آستانه انتقال به نانت
 • امیریان: پرسپولیس در لیگ واترپلو مشکل مالی ندارد/ انصاری‌فرد اهمیت ورزش‌های پایه...
 • عوامل موثر بر افزایش اعتماد عمومی به دولت‌ها
 • علت بازگشت پرواز تهران-استانبول مشخص شد
 • در بازار گاز چه خبر است؟
 • «حضرت فاطمه زهرا(س)» ارزش و اهمیت ولایت را به جامعه آموختند
 • الحدیده یمن زیر آتش حملات راکتی و توپخانه ائتلاف سعودی
 • قربانیان ویروس کرونا در چین به ۵۴ نفر افزایش یافت
 • امیری: پاراتیراندازان مشکلی از نظر فشنگ ندارند
 • حاتمیان: شهید حاج قاسم سلیمانی را طعمه مطامع سیاسی نکنید
 • شباهت زیاد ویروس کرونا به آنفلوآنزای شدید
 • ۱۸ مورد جدید جذام در سال گذشته/ درمان مجذومین در بستر خانواده
 • برنامه دانشگاه خوارزمی برای راه‌اندازی رشته‌های میان رشته‌ای/حذف یا تغییر عنوان...
 • تظاهرات میلیونی مردم عراق علیه آمریکا؛ اکنون نوبت دولت و پارلمان است
 • نرخ تورم کانادا؛ ۲درصد
 • علت طغیان برخی رودخانه‌های استان هرمزگان
 • تظاهرات ضد آمریکایی روز جمعه در عراق هیمنه آمریکا را در هم کوبید
 • وزیر نیرو: وضع آب وبرق سیستان وبلوچستان مناسب است
 • واکنش اعتراض‌آمیز دموکرات‌ها به درگیری لفظی پمپئو با خبرنگار آمریکایی
 • سازمان ملل از نقض تحریم تسلیحاتی لیبی خبر داد
 • حضرت فاطمه از اوصاف نبوی به فرزندان می‌گوید
 • جزئیات قرارداد اریکسن با اینتر مشخص شد
 • غیبت قابل پیش بینی بازیکن سرشناس در تیم ملی فوتسال
 • سازمان هواپیمایی: پوزش می‌طلبیم/ تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
 • ظریف: داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری: با حرمت جان و آبروی ملت چه کردیم؟
 • پمپئو: در کنار مردم ایران می‌مانیم!
 • پیام توئیتری ترامپ در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
 • مرکل: عاملان حادثه سقوط هواپیما در ایران مجازات شوند
 • شوک بزرگ| چرا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی پنهان‌کاری شد؟
 • جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی
 • همسر و فرزند یک نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
 • ریزش سنگین بورس های منطقه
 • پیکر سردار سپهبد شهید سلیمانی به خاک سپرده شد
 • «انتقام سخت» ایران آغاز شد/ شلیک ده‌ها موشک به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
 • حمله موشکی سپاه به دو پایگاه آمریکا در عراق (عکس + فیلم) / پنتاگون: شلیک بیش از...
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • معرفی انواع کاکتوس
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • معرفی انواع کاکتوس
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • معرفی انواع کاکتوس
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • جدیدترین مدل‌های مبلمان و مبل سلطنتی، پرنس، سورنا و سرمه‌ای، شیک جدید
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • پوزیشن های رابطه جنسی مخصوص مردان بیمار
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • laleh

   

  عضویت در خبرنامه

  .

  طراحی و توسعه : اینتن