سه شنبه1 بهمن 1398 08:42
21 Jan 2020
4 ماه قبل
440744
برترین‌ها: در این مبحث نظامی می‌خواهیم به بهترین و قوی‌ترین کامیون‌های نظامی پرداخته و دلیل برتری هر یک را نیز تشریح کنیم. امروزه صد‌ها و شاید هزار‌ها نوع مدل کامیون وجود دارد که برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از آن‌ها تنها کامیون‌های تجاری هستند که با تغییر رنگ به کامیون‌های نظا...

برترین‌ها: در این مبحث نظامی می‌خواهیم به بهترین و قوی‌ترین کامیون‌های نظامی پرداخته و دلیل برتری هر یک را نیز تشریح کنیم. امروزه صد‌ها و شاید هزار‌ها نوع مدل کامیون وجود دارد که برای اهداف نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی از آن‌ها تنها کامیون‌های تجاری هستند که با تغییر رنگ به کامیون‌های نظامی تبدیل شده‌اند و برخی نیز خودرو‌هایی تاکتیکی هستند که صرفاً برای اهداف نظامی طراحی و ساخته شده‌اند.

نقش اصلی این کامیون‌ها نقل و انتقال تجهیزات و پرسنل نظامی است. از فاکتور‌های اصلی در رده‌بندی بهترین کامیون‌های نظامی می‌توان به مدت تولید یک طراحی خاص بدون تغییرات اساسی و همچنین ترکیبی از ظرفیت باری، قابلیت استفاده در زمین‌های ناهموار و سنگلاخ، قابل اطمینان بودن، تعداد تولید شده و فاکتور‌های دیگر اشاره کرد.

۱. کامیون Mercedes-Benz UNIMOG (آلمان)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کامیون نظامی Mercedes-Benz UNIMOG (Universal Motor Gerat) در سال ۱۹۴۶ و مدت کوتاهی پس از پایان جنگ جهانی دوم طراحی شده و نمونه‌های اولیه آن دو سال بعد تولید گردید. این کامیون در ابتدا به عنوان یک خودرو ساده و با کارآیی چند منظوره با چهار در ثابت و دائمی طراحی شده بود که برای اهداف کشاورزی، جنگلکاری و حمل و نقل انواع بار نیز مناسب بود. خیلی زود مشخص شد که این کامیون از قابلیت و کارآیی بالایی در حوزه‌های مختلف برخوردار بوده و تاکنون نیز تولید آن ادامه داشته است.

بدین ترتیب بیش از ۷۰ سال است که طراحی اساسی آن تغییر چندانی نداشته است. با این وجود برد مسافتی این کامیون به عنوان یک کامیون آفرودی توسعه یافته که تا باری به وزن ۷.۵ تن را می‌تواند در زمین‌های ناهموار حمل کند. نمونه اصلی این کامیون چهار در بوده، اما نمونه‌های شش در آن نیز موجود است. کامیون Mercedes-Benz UNIMOG به کشور‌های زیادی صادر شده و اکنون در بیش از ۳۰ کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از این کامیون برای حمل سربازان، به عنوان آمبولانس، حمل کننده تجهیزات، خودرو‌های فرماندهی و دیگر نقش‌های خاص نیز استفاده می‌شود. تمامی نمونه‌های این خودرو دارای موتور دیزلی بوده و توانایی حرکت در زمین‌های ناهموار، آب‌های عمیق، گل و لای و برف را دارد.


۲. کامیون‌های خانواده M۱۰۷۸ LMTV و M۱۰۸۳ MTV (ایالات متحده)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

در سال ۱۹۹۱ کمپانی Stewart & Stevenson طی قراردادی بزرگ مامور طراحی و تهیه خانواده‌ای جدید از خودرو‌های تاکتیکی سایز متوسط برای ارتش ایالات متحده شد تا بدین ترتیب کامیون‌های قدیمی و فرسوده از ناوگان حمل و نقل نظامی این کشور خارج شوند. اولین نمونه‌های تولید شده در سال ۱۹۹۶ تحویل داده شده و جایگزین نمونه‌های قدیمی‌تری مانند M۸۰۹ و M۳۵ گردید که در اواخر دهه ۱۹۴۰ ساخته شده بودند.

این خانواده از خودرو‌های نظامی بر اساس کامیون‌های اتریشی Steyr ۱۲M۱۸ که از سال ۱۹۸۵ تولید می‌شوند طراحی شده، اما به شکل یک خودرو تاکتیکی متوسط چهار در و شش در تغییراتی در ساختار آن‌ها داده شده است. در هر دو نمونه، بیش از ۹۰ درصد قطعات و بخش‌ها یکسان است. برتری اصلی این کامیون‌ها در قابل اعتماد بودن، تعداد کم و هزینه نگهداری پایین و البته کارآمدی در دراز مدت بوده است.

این کامیون‌ها که برای حمل و نقل سرباز و تجهیزات نظامی طراحی شده، بار اصلی حمل و نقل در ارتش ایالات متحده را بر عهده دارند. تجربیاتی که ارتش ایالات متحده در جنگ عراق بدست آورد باعث شد که یک کابین زرهی برای این کامیون‌ها ساخته شده که توسط دو نفر در میدان نبرد و در کمتر از ۴ ساعت جایگزین نمونه معمولی خواهد شد.


۳. کامیون‌های سری MAN SX (آلمان)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کامیون‌های سری، کامیون‌هایی با قابلیت تحرک بسیار بالا هستند که جایگزین نمونه‌های قبلی KAT ۱ شدند که در اواخر دهه ۱۹۶۰ در اختیار نیرو‌های نظامی آلمان قرار گرفته بود. این کامیون‌ها را به خاطر ظاهر متفاوت و شیشه‌های صاف جلوی آن می‌توان شناخت. اکنون کامیون‌های سری MAN SX در کشور‌های آلمان، اتریش، دانمارک، مالزی، نروژ، سوئد، بریتانیا و برخی دیگر کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این خانواده دارای تکنولوژی‌هایی است که در کامیون‌های خانواده MAN HX، همچنین خانواده‌های FX و LX نیز وجود دارد. با این وجود خانواده MAN SX دارای شاسی محکمتر و قابلیت تحرک بسیار بالاتری است.

برای مثال کامیون SX۴۵ یک کامیون باری سنگین ۸ در ۸ است که برای شرایط آفرودی و بسیار ناهموار طراحی شده است و ظرفیت آن بین ۱۴ تا ۱۶ تن می‌باشد. یک نمونه ۶ در ۶ کوچکتر از این کامیون نیز وجود دارد که SX۴۴ نام دارد. این خودرو‌ها صرفاً برای مصارف نظامی طراحی شده و برای حمل تجهیزات سنگین و تخصصی مانند رادارها، پناهگاه‌های فرماندهی، دکل‌های آنتنی، لانچر‌های موشکی و ... به کار گرفته می‌شوند.

همچنین این کامیون‌ها قابلیت کانتینر و محفظه‌های تخت باری را دارند. کامیون‌های خانواده MAX SX دارای یک کابین ماژولار است که می‌توان با یک کیت محافظتی زرهی آن را تقویت کرد، سیستمی که در مقابل آتش سلاح‌های سبک، ترکش‌های آتشباری، نارنجک و مین‌های کوچک ضد نفر مقاوم است. این کیت‌های محافظتی به قسمت خارج کابین متصل شده و در میدان نبرد در مدت ۱۰ ساعت نصب خواهند شد.

نکته متفاوت دیگر در مورد این کامیون قرار گرفتن موتور در پشت و زیر کابین است که باعث کاهش ارتفاع کلی کامیون شده است. همچنین رادیاتور نیز پشت کابین راننده واقع شده و براحتی دچار صدمه یا پر شدن از گل و لای نخواهد شد. این کامیون طوری طراحی شده که بتواند دوشادوش خودرو‌های نظامی غیرباری در هر عوارض زمینی به پیش برود. سازندگان این کامیون ادعا می‌کنند که خانواده در حال حاضر قابل اعتمادترین در نوع خود بوده و بیشترین قابلیت تحرک را نسبت به دیگر کامیون‌های نظامی کنونی دارد.


۴. کامیون Ural-۴۳۲۰ (روسیه)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کامیون Ural-۴۳۲۰ یک کامیون سنگین آفرودی ساخت روسیه است که از نمونه‌های Ural-۳۷۵ که در سال ۱۹۶۱ معرفی شد مشتق شده است. این کامیون‌ها تقریباً بدون تغییر خاصی از سال ۱۹۷۶ تاکنون تولید می‌شوند. این خودرو سنگین هم برای اهداف نظامی و هم غیرنظامی بسیار کارآمد است و علاوه بر ارتش روسیه در ارتش‌های کشور‌های دیگری نیز می‌توان آن را یافت. در جنگ‌های متعددی در چند دهه اخیر این کامیون نظامی بار‌ها در میدان‌های نبرد مشاهده شده است.

طراحی و تکنولوژی این کامیون بسیار سنتی است. ظرفیت باری این کامیون در حالت آفرودی تا ۴.۵ تن و در جاده‌های با سطح سخت تا ۶ تن است و نمونه اصلی آن برای حمل بار و سرباز ساخته شده است. کامیون Ural-۴۳۲۰ همچنین توانایی یدک کشیدن تریلر و قطعات توپخانه‌ای را دارد. اگر چه نمونه‌های مختلفی از این کامیون روسی با بدنه‌های متفاوتی وجود دارد، اما نمی‌توان آن را به توانمندی نمونه‌های غربی مشابه دانست.

این کامیون دارای سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک و سیستم فشار تایری متمرکز است. کامیون wheel drive در زمین‌های ناهموار بسیار قابل اعتماد و کارآمد بوده و توان عبور از موانع آبی تا عمق ۱.۷۵ متر را دارد و البته توان حرکت در تمامی شرایط جوی از دمای منفی ۵۰ تا مثبت ۵۰ درجه را نیز داراست.


۵. کامیون KrAZ-۶۳۲۲ (اوکراین)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

KrAZ-۶۳۲۲ یک کامیون سنگین ساخت اوکراین است که نمونه توسعه یافته نمونه‌های قبلی KrAZ-۲۵۵ و ۲۶۰ برای داشتن استاندارد‌های امروزی است. این کامیون بسیار قابل اعتماد بوده و طراحی آن بسیار کاربردی است و تولید آن از سال ۱۹۹۹ تاکنون ادامه داشته است. کامیون‌های KrAZ-۶۳۲۲ اکنون در اختیار ارتش‌های اوکراین، آنگولا، مصر، هند، اندونزی و یمن قرار دارد و تعداد زیادی از آن‌ها نیز توسط دولت ایالات متحده برای بکارگیری در ارتش عراق سفارش داده شد.

همچنین نمونه‌هایی از کامیون KrAZ-۶۳۲۲ در اختیار نیرو‌های نظامی ایران و برخی کشور‌های دیگر نیز قرار دارد. این کامیون برای استفاده در عوارض مختلف زمین و عموماً حمل و نقل سربازان استفاده می‌شود و توان حمل تریلر و توپخانه تا حداکثر ۳۰ تن را نیز داراست. همچنین کامیون KrAZ-۶۳۲۲ توان یدک‌کش کردن هواپیما‌هایی تا بیش از ۷۵ تن وزن را در میدان نبرد دارد. این کامیون با نصب صندلی‌های چوبی گنجایش ۲۴ سرباز را داشته و کابین آن نیز گنجایش سه نفر را دارد.


۶. کامیون MTVR (ایالات متحده)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کامیون MTVR یا خودرو تاکتیکی متوسط باربری (Medium Tactical Vehicle Replacement) یک کامیون نظامی است که برای اهداف خاص طراحی شده و توسط کمپانی Oshkosh ساخته شده است. اولین نمونه‌های این کامیون در سال ۱۹۹۸ ساخته و در سال ۲۰۰۵ وارد مرحله تولید انبوه گردید و اکنون نمونه‌های متعددی از آن در اختیار نیروی دریایی و نیرو‌های تفنگدار ویژه ایالات متحده قرار دارد. کامیون مذکور جایگزین کامیون‌های ۶ در ۶ نسخه M۹۳۹ و نمونه‌های قدیمی M۸۰۹ شد که بین سال‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۲ تولید می‌شد.

کامیون‌های جدید نسبت به نمونه‌های قبلی از تحرک، ظرفیت باری و کارآمدی بالاتری برخوردارند. تاکنون بیش از ۱۱.۰۰۰ دستگاه از این کامیون نظامی ساخته و تحویل داده شده و تعدادی نیز به کشور‌های مصر، یونان، عراق، بریتانیا و بسیاری کشور‌های دیگر صادر شده است. موتور این کامیون زیر کاپوت فایبرگلاس جلوی خودرو قرار گرفته و سقف کابین راننده از جنس آلومینیوم بوده و با شیشه جلویی آن و قالب در‌ها اتصال لولایی دارد که می‌توان برای کاهش ارتفاع کلی کامیون آن‌ها را تا کرد.

ظرفیت کامیون باربری MTVR در حالت آفرودی تا ۷ تن و ۱۵ تن نیز روی سطوح صاف‌تر و نرم‌تر است در حالی که همزمان می‌تواند تا ۱۱ تن را نیز بدک بکشد. این کامیون برای هر نوع شکل باری بسیار انعطاف‌پذیر بوده و به طور عمده از آن برای انتقال هوویتزر‌های M۷۷۷، سربازان، سوخت، آب و انواع مختلفی از تجهیزات استفاده می‌شود. همچنین این کامیون امکان تجهیز با کیت‌های زرهی محافظتی در مقابل مسلسل‌های ۱۲.۷ و ۷.۶۲ میلیمتری را نیز دارد.

کامیون‌های MTVR از یک موتور دیزلی توربوشارژ ۱۱.۵ لیتری Caterpillar C-۱۲ با سیستم تعلیق مستقل و سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک سود می‌برند.


۷. کامیون KamAZ-۵۳۵۰ (روسیه)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کامیون KamAZ-۵۳۵۰ یک کامیون نظامی دیگر ساخت روسیه است که بدنبال کامیون‌های KamAZ-۴۳۱۰ ساخته شد، کامیون‌هایی که از سال ۱۹۸۰ تولید شده و ستون فقرات بخش ترابری ارتش اتحاد جماهیر شوروی را تشکیل می‌دادند. کامیون‌های KamAZ-۵۳۵۰ از سال ۲۰۰۳ تولید شده و نمونه‌های نظامی و غیرنظامی آن در دسترس است.

این کامیون دارای ساختاری سنتی بوده و موتور آن در قسمت جلوی خودرو قرار دارد. ظرفیت باری این کامیون در زمین‌های سنگلاخی و ناهموار حدود ۶ تن بوده و توانایی یدک‌کش کردن قطعات توپخانه‌ای با حداکثر وزن ۷ تن را نیز دارد. این کامیون نیز دارای سیستم انتقال قدرت چهار چرخ متحرک بوده و به سیستم فشار هوای لاستیک مرکزی مجهز است.


۸. کامیون HEMTT (ایالات متحده)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کامیون تاکتیکی سنگین HEMTT از خانواده کامیون‌های سنگین با قدرت تحرک بالای ۸ در ۸ طراحی شده توسط کمپانی ر بوده که توسط ارتش ایالات متحده مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کامیون در سال ۱۹۸۲ وارد سرویس شده و جایگزین نمونه‌های قدیمی M۵۲۰ Goer گردید و تاکنون بیش از ۱۵.۰۰۰ دستگاه از آن تولید شده است. کامیون‌های این خانواده به سرعت آماده شده و در تمامی شرایط جوی کارآیی خود را حفظ می‌کنند.

نمونه‌های مختلفی از این کامیون بر روی شاسی یکسان، اما برای اهداف متفاوت طراحی شده است. یک نمونه از این کامیون به نام M۹۷۷ دارای سیستم جرثیقلی است و تعداد زیادی از آن تولید شده است. کابین راننده کامیون HEMTT را می‌توان به سیستم‌های زرهی حفاظتی مجهز کرد که از پرسنل آن در مقابل آتش سلاح‌های سبک و ترکش‌های توپخانه‌ای محافظت می‌کند و امکان نصب مسلسل روی سقف این کامیون نیز وجود دارد.

موتور دیزلی این کامیون از نوع توربوشارژ Detroit Diesel ۸V۹۲TA بوده که پشت کابین راننده قرار دارد. بدین ترتیب ارتفاع کلی خودرو کاهش یافته است. همچنین موتور این خودرو دارای سیستم انتقال قدرت اتوماتیک است و اگر چه ساختار اصلی آن ۸ در ۸ است، اما برای سرعت و برد بیشتر در جاده‌های صاف و سخت می‌توان ساختار آن را به ۸ در ۴ نیز تغییر داد. کامیون‌های این خانواده از قدرت آفرودی بسیار بالایی برخوردارند و نمونه‌های مدرن آن‌ها بسیار توانمندتر نیز هستند.


۹. کامیون LVSR (ایالات متحده)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

در سال ۲۰۰۶، نیرو‌های تفنگدار دریایی ایالات متحده کامیون LVSR کمپانی Oshkosh را به عنوان جایگزین نمونه‌های قدیمی Oshkosh Mk.۴۸ که در سال ۱۹۸۵ وارد سرویس شده بودند انتخاب کردند. اولین دسته از این خودرو‌ها در سال ۲۰۰۹ تحویل داده شده و همان سال در افغانستان به کار گرفته شدند. کاربرد اصلی این کامیون انتقال تجهیزات مهندسی سنگین و نظامی، کانتینر‌ها و تجهیزات حیاتی مانند مهمات، سوخت و آب است.

این کامیون سنگین ۱۰ در ۱۰ توان حمل تا ۱۲ تن در حالت آفرودی و تا ۲۰.۴ تن در جاده‌های مسطح و سخت را داراست و همزمان نیز توان یدک‌کش کردن توپخانه و تریلر را نیز داراست. کامیون‌های Oshkosh LVSR دارای سیستم یکپارچه زرهی کابین و صندلی‌های جاذب انرژی بوده و برای داشتن محافظت بیشتر می‌توان به کابین راننده کیت‌های محافظتی اضافه کرد. موتور دیزلی توربوشارژ این کامیون از نوع Caterpillar C۱۵ بوده که در قسمت زیرین و پشت کابین راننده قرار می‌گیرد که همزمان با کاهش ارتفاع کلی کامیون، از صدمه به رادیاتور یا گیر کردن آن در گل و لای جلوگیری می‌کند.


۱۰. کامیون IVECO M۲۵۰ (ایتالیا)

بهترین کامیون‌های نظامی جهان

کمپانی ایتالیایی IVECO سابقه زیادی در ساخت کامیون‌های نظامی دارد و کامیون IVECO M۲۵۰ سری جدید کامیون‌های نظامی این کمپانی است که برای حمل بار در تمامی انواع جاده‌ها و به صورت آفرودی طراحی شده است. کامیون M۲۵۰ عمدتاً یک نمونه ۶ در ۶ بوده، اما نمونه‌های ۴ در ۴ و ۸ در ۸ نیز دارد که ۶۶ درصد قطعات آن‌ها یکسان است. تحویل این کامیون به ارتش ایالات متحد در سال ۲۰۰۳ آغاز شد که نمونه اختصاصی بوده و نمونه دیگری برای صادرات نیز از آن ساخته شده است.

از کشور‌های خریدار این کامیون می‌توان به بلژیک، اسپانیا و برخی دیگر اشاره کرد. نسخه‌های متفاوتی بر اساس طول از این کامیون وجود داشته که ظرفیت هر یک متفاوت است. ظرفیت باری نسخه M۲۵۰.۴۵WM حدود ۸ تن بوده و توان یدک‌کش کردن تریلر و سیستم توپخانه‌ای را نیز دارد. همچنین سری M۲۵۰ دارای یک کابین با طراحی ویژه برای اهداف نظامی است که دارای جایگاه خواب برای پرسنل درون کابین است و توانایی جای دادن به راننده و سه نفر دیگر را دارد. کابین کامیون‌های سفارشی بلژیک در مقابل مین مقاوم بوده و با اضافه کردن پنل‌های داخلی زرهی در مقابل سلا‌ح‌های سبک و ترکش‌ها نیز مقاوم خواهد بود.

منبع: military-today

منبع : برترین ها/تکنولوژی
 
نام :
ایمیل :
*نظر :
قوانین ارسال نظر
 • بانک مرکزی کمک حال مترو باشد/تسریع در بهره برداری از ایستگاه ها با تامین منابع ل...
 • فراخوان جذب هیأت علمی از ۲۲ بهمن آغاز می‌شود
 • وجود ۹۰۱ کودک بازمانده از تحصیل در چهارمحال‌وبختیاری
 • بیکار بودن ۳۸ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی/ ۲۰۰ هزار سرباز امسال آموزش‌های مهارت...
 • طراحی و مهندسی افکار عمومی از وظایف روابط عمومی‌هاست
 • حکم رتبه‌بندی بیش از ۱۳ هزار فرهنگی چهارمحال‌وبختیاری صادر شد
 • تبلیغ جدید نتانیاهو درباره عادی سازی روابط با اسرائیل
 • تاکید حکیم و العامری بر تعیین فردی مستقل برای نخست‌وزیری/ یک منبع: توافقی روی هی...
 • واکسیناسیون بیش از ۱۶ هزار کودک خارجی در سیستان و بلوچستان
 • ویدئو / نگاهی کوتاه به روند بلوغ «گرافیتی»
 • برگزاری اولین دوره جشنواره بین‌المللی نگارش یادداشت راهبردی
 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه
 • گروه های منتخب نمایشی تئاتر فجر به سیستان وبلوچستان می آیند
 • علمدار لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) چه کسی بود؟
 • هادی‌اظهر: به پارالمپیک نرویم از تیم ملی خداحافظی می‌کنم
 • تنیس روی میز؛ اسلوونی، نخستین حریف ایران
 • عمران خان: پاکستان تلاش خود را برای مذاکرات صلح انجام داده است
 • عبدالله عبدالله: "صلح افغانستان" در انحصار یک فرد نیست
 • امنیت ایران در گرو امنیت منطقه غرب آسیاست/ نگاه حاج قاسم نگاه امنیتی فرامحور بود...
 • آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده/ سپاه و بسیج و ارتش پای‌ کار سیل‌زده‌های سیستان‌وبلوچس...
 • ۹۰ درصد برداشت آب از منابع زیرزمینی قم در بخش کشاورزی انجام می‌شود
 • سیاستگذاران AFC از تصمیم اشتباه خود ضربه خواهند خورد
 • مربی هاکی بانوان همدان: قهرمانی در لیگ‌ برتر را هدفگذاری کردیم
 • جمع‌آوری ۷.۵ میلیارد ریال کمک مردم خراسان رضوی برای مناطق سیل‌زده
 • خیران سامانی در جشن گلریزان به یاری بیماران کلیوی شتافتند
 • ام‌باپه: الگوی بزرگ من زیدان است
 • کاوانی رسما خواستار جدایی از PSG شد
 • قاضی‌زاده: تصمیم AFC سیاسی است/ وزارت ورزش کوتاه نیاید
 • تجری: تعداد رد صلاحیت شدگان انتخابات مجلس در روزهای آینده کاهش می‌یابد
 • کره‌جنوبی یگان ضد دزدی دریایی در تنگه هرمز مستقر می‌کند
 • گیاهی که به «نوزاد برف» معروف است
 • بارش برف و برودت هوا مدارس شهرستان راز و جرگلان را به تعطیلی کشاند
 • اصابت ۳ موشک به اطراف سفارت آمریکا در مرکز بغداد
 • منابع اطلاعاتی هویت جانشین ابوبکر بغدادی را فاش کردند
 • چرا برخی افراد «فوبیا» دارند؟
 • تلاش برای کاهش محرومیت‌های سیستان و بلوچستان در سطح ملی ادامه دارد
 • استان در سیل شرایط سخت تری پیدا کرده است/ جبران خسارت‌ها از ضرورت هاست
 • تحصیل ۱۹۰ هزار دانشجوی علمی کاربردی در استان تهران/تاسیس ۶ مرکز نوآوری جدید
 • برگزاری آزمون مجدد برای دانشجویان مناطق سیل زده بدون اخذ شهریه
 • شهید سلیمانی مرد عمل در روزهای سخت بودند
 • ورود بازیگر سریال «وارش» به عرصه سینما/«مغز استخوان» در فجر ۳۸ می‌درخشد
 • کشورهای اسلامی منطقه باید در زمینه اقتصاد و مسائل امنیتی همکاری داشته باشند
 • افزون بر ۶ تُن مواد مخدر در جیرفت کشف شد
 • ۹هزار تن شکر با نرخ دولتی در لرستان توزیع شد
 • چین دوباره خواستار آزادی مدیر هوآوی شد
 • "یائسگی زودرس" باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن!
 • اصابت دو موشک به اطراف سفارت آمریکا در مرکز بغداد
 • ناظم‌الشریعه: وقتی ۳۱ بازی بدون شکست داشتیم، چطور در دفاع ضعف داریم؟
 • پاداش ۴۵ میلیارد ریالی در انتظار مشترکان خوش مصرف پایتخت
 • وقوع انفجار در پایتخت سودان
 • سازمان هواپیمایی: پوزش می‌طلبیم/ تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
 • ظریف: داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری: با حرمت جان و آبروی ملت چه کردیم؟
 • پمپئو: در کنار مردم ایران می‌مانیم!
 • پیام توئیتری ترامپ در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
 • مرکل: عاملان حادثه سقوط هواپیما در ایران مجازات شوند
 • شوک بزرگ| چرا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی پنهان‌کاری شد؟
 • جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی
 • همسر و فرزند یک نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
 • ریزش سنگین بورس های منطقه
 • پیکر سردار سپهبد شهید سلیمانی به خاک سپرده شد
 • «انتقام سخت» ایران آغاز شد/ شلیک ده‌ها موشک به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
 • حمله موشکی سپاه به دو پایگاه آمریکا در عراق (عکس + فیلم) / پنتاگون: شلیک بیش از...
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • معرفی انواع کاکتوس
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • معرفی انواع کاکتوس
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • معرفی انواع کاکتوس
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • جدیدترین مدل‌های مبلمان و مبل سلطنتی، پرنس، سورنا و سرمه‌ای، شیک جدید
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • پوزیشن های رابطه جنسی مخصوص مردان بیمار
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • بانک مرکزی کمک حال مترو باشد/تسریع در بهره برداری از ایستگاه ها با تامین منابع ل...
 • فراخوان جذب هیأت علمی از ۲۲ بهمن آغاز می‌شود
 • وجود ۹۰۱ کودک بازمانده از تحصیل در چهارمحال‌وبختیاری
 • بیکار بودن ۳۸ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی/ ۲۰۰ هزار سرباز امسال آموزش‌های مهارت...
 • طراحی و مهندسی افکار عمومی از وظایف روابط عمومی‌هاست
 • حکم رتبه‌بندی بیش از ۱۳ هزار فرهنگی چهارمحال‌وبختیاری صادر شد
 • تبلیغ جدید نتانیاهو درباره عادی سازی روابط با اسرائیل
 • تاکید حکیم و العامری بر تعیین فردی مستقل برای نخست‌وزیری/ یک منبع: توافقی روی هی...
 • واکسیناسیون بیش از ۱۶ هزار کودک خارجی در سیستان و بلوچستان
 • ویدئو / نگاهی کوتاه به روند بلوغ «گرافیتی»
 • برگزاری اولین دوره جشنواره بین‌المللی نگارش یادداشت راهبردی
 • صفحه نخست روزنامه‌های سه‌شنبه
 • گروه های منتخب نمایشی تئاتر فجر به سیستان وبلوچستان می آیند
 • علمدار لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) چه کسی بود؟
 • هادی‌اظهر: به پارالمپیک نرویم از تیم ملی خداحافظی می‌کنم
 • تنیس روی میز؛ اسلوونی، نخستین حریف ایران
 • عمران خان: پاکستان تلاش خود را برای مذاکرات صلح انجام داده است
 • عبدالله عبدالله: "صلح افغانستان" در انحصار یک فرد نیست
 • امنیت ایران در گرو امنیت منطقه غرب آسیاست/ نگاه حاج قاسم نگاه امنیتی فرامحور بود...
 • آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده/ سپاه و بسیج و ارتش پای‌ کار سیل‌زده‌های سیستان‌وبلوچس...
 • ۹۰ درصد برداشت آب از منابع زیرزمینی قم در بخش کشاورزی انجام می‌شود
 • سیاستگذاران AFC از تصمیم اشتباه خود ضربه خواهند خورد
 • مربی هاکی بانوان همدان: قهرمانی در لیگ‌ برتر را هدفگذاری کردیم
 • جمع‌آوری ۷.۵ میلیارد ریال کمک مردم خراسان رضوی برای مناطق سیل‌زده
 • خیران سامانی در جشن گلریزان به یاری بیماران کلیوی شتافتند
 • ام‌باپه: الگوی بزرگ من زیدان است
 • کاوانی رسما خواستار جدایی از PSG شد
 • قاضی‌زاده: تصمیم AFC سیاسی است/ وزارت ورزش کوتاه نیاید
 • تجری: تعداد رد صلاحیت شدگان انتخابات مجلس در روزهای آینده کاهش می‌یابد
 • کره‌جنوبی یگان ضد دزدی دریایی در تنگه هرمز مستقر می‌کند
 • گیاهی که به «نوزاد برف» معروف است
 • بارش برف و برودت هوا مدارس شهرستان راز و جرگلان را به تعطیلی کشاند
 • اصابت ۳ موشک به اطراف سفارت آمریکا در مرکز بغداد
 • منابع اطلاعاتی هویت جانشین ابوبکر بغدادی را فاش کردند
 • چرا برخی افراد «فوبیا» دارند؟
 • تلاش برای کاهش محرومیت‌های سیستان و بلوچستان در سطح ملی ادامه دارد
 • استان در سیل شرایط سخت تری پیدا کرده است/ جبران خسارت‌ها از ضرورت هاست
 • تحصیل ۱۹۰ هزار دانشجوی علمی کاربردی در استان تهران/تاسیس ۶ مرکز نوآوری جدید
 • برگزاری آزمون مجدد برای دانشجویان مناطق سیل زده بدون اخذ شهریه
 • شهید سلیمانی مرد عمل در روزهای سخت بودند
 • ورود بازیگر سریال «وارش» به عرصه سینما/«مغز استخوان» در فجر ۳۸ می‌درخشد
 • کشورهای اسلامی منطقه باید در زمینه اقتصاد و مسائل امنیتی همکاری داشته باشند
 • افزون بر ۶ تُن مواد مخدر در جیرفت کشف شد
 • ۹هزار تن شکر با نرخ دولتی در لرستان توزیع شد
 • چین دوباره خواستار آزادی مدیر هوآوی شد
 • "یائسگی زودرس" باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن!
 • اصابت دو موشک به اطراف سفارت آمریکا در مرکز بغداد
 • ناظم‌الشریعه: وقتی ۳۱ بازی بدون شکست داشتیم، چطور در دفاع ضعف داریم؟
 • پاداش ۴۵ میلیارد ریالی در انتظار مشترکان خوش مصرف پایتخت
 • وقوع انفجار در پایتخت سودان
 • سازمان هواپیمایی: پوزش می‌طلبیم/ تحت فشار و توصیه‌ای برای کتمان واقعیت نبودیم
 • ظریف: داغدار اندوه بزرگی هستم که وطن را فرا گرفته است
 • عضو مجلس خبرگان رهبری: با حرمت جان و آبروی ملت چه کردیم؟
 • پمپئو: در کنار مردم ایران می‌مانیم!
 • پیام توئیتری ترامپ در حمایت از ناآرامی‌ها در ایران
 • مرکل: عاملان حادثه سقوط هواپیما در ایران مجازات شوند
 • شوک بزرگ| چرا درباره علت سقوط هواپیمای اوکراینی پنهان‌کاری شد؟
 • جان باختن دانشجویان پزشکی ایرانی در سقوط هواپیمای اوکراینی
 • همسر و فرزند یک نویسنده ایرانی در میان جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی
 • ریزش سنگین بورس های منطقه
 • پیکر سردار سپهبد شهید سلیمانی به خاک سپرده شد
 • «انتقام سخت» ایران آغاز شد/ شلیک ده‌ها موشک به پایگاه آمریکایی «عین الاسد»
 • حمله موشکی سپاه به دو پایگاه آمریکا در عراق (عکس + فیلم) / پنتاگون: شلیک بیش از...
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • معرفی انواع کاکتوس
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • معرفی انواع کاکتوس
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • معرفی انواع کاکتوس
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • روایت مادر شهیده فائزه منصوری از عدم تمایل دخترش برای ازدواج با ریگی
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • جدیدترین مدل‌های مبلمان و مبل سلطنتی، پرنس، سورنا و سرمه‌ای، شیک جدید
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • تشییع پیکر شهید مرزبانی "مجتبی یزدان پناه" در چناران
 • پیام کمیته ملی المپیک برای صعود تیم ملی بسکتبال به المپیک 2020
 • laleh

   

  عضویت در خبرنامه

  .

  طراحی و توسعه : اینتن