سه شنبه19 آذر 1398 23:03
10 Dec 2019
1 ماه قبل
494431
آیا سطح تری گلیسریدتان بالاست؟ ممکن است ندانید که با انجام برخی کارها می‌توانید عدد تری گلیسرید را پایین بیاورید و سلامتی را به قلب‌تان بازگردانید. اگر می‌خواهید در مورد روشهای کاهش تری گلیسرید چیزهایی...
کاهش تری گلیسرید

آیا سطح تری گلیسریدتان بالاست؟ ممکن است ندانید که با انجام برخی کارها می‌توانید عدد تری گلیسرید را پایین بیاورید و سلامتی را به قلب‌تان بازگردانید. اگر می‌خواهید در مورد روشهای کاهش تری گلیسرید چیزهایی بدانید و با توجه به آنها سبک زندگی و رژیم غذایی‌تان را عوض کنید، ما را همراهی کنید.

تری گلیسرید چیست؟کاهش تری گلیسرید

احتمالا موقع آزمایش کلسترول یا بعد از دریافت جواب تست، در مورد تری گلیسرید (TG) چیزهایی شنیده‌اید. اما چرا این آیتم اینقدر مهم است و باید به آن توجه کرد؟ دکتر مایکل میلر متخصص قلب و عروق در دانشگاه مریلند توضیح می‌دهد که مقدار تری گلیسرید نشان دهنده مقداری چربی در جریان خون است. میانگین سطح آن برای مردان بزرگسال و زنان به هنگام صبح و حالت ناشتا، ۱۲۵ است که میزان مناسب آن زیر ۱۰۰ است. وی می‌گوید: میزان بالاتر از مرز سلامت آن ۱۵۰ تا ۱۹۹ است و ۲۰۰ مقدار بالایی است. اگر سطح تری گلیسرید شما در حال بالا رفتن است. خطر بیماری قلبی و مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی هم بالا خواهد رفت. موسسه قلب آمریکا خاطر نشان می‌کند که سطح بالاتر تری گلیسرید بخصوص وقتی که علاوه بر این HDL شما هم پایین باشد یا کلسترول LDL (کلسترول بد) بالا باشد، با سخت شدن عروق مرتبط است.

بیماری‌هایی که تری گلیسرید را بالا می‌برندکاهش تری گلیسرید

دکتر جوئل کان متخصص قلب و استاد دانشگاه وین می‌گوید: بیماری‌های خاصی موجب بالا رفتن تری گلیسرید می‌شوند بنابراین در مورد سابقه بیماری یا علائم غیر معمولی که دارید با پزشکتان صحبت کنید. با این کار برخی چیزها را برای پزشکتان روشن می‌کنید، به عنوان مثال وی می‌گوید بیماری‌های مثل پیش دیابتی، دیابت، بیماری کبد و بیماری تیروئید می‌توانند مسئول تری گلیسرید بالا باشند. اما عوامل سبک زندگی نقش مهمی در تری گلیسرید خواهند داشت بنابراین قبل از اینکه پزشکتان دارو تجویز کند بهتر است روشهای کاهش تری گلیسرید را امتحان کنید. ما در زیر چندین روش را توضیح داده‌ایم.

قطع مصرف کربوهیدراتهای تصفیه شدهکاهش تری گلیسرید

به گفته موسسه قلب آمریکا، پرخوری یکی از مهمترین علل تری گلیسرید بالا است. دکتر میلر بر اهمیت انتخاب غذاهای سالم و محدود کردن کربوهیدرات‌‌های ساده همانند آنهایی که درنان سفید، پاستا، کراکر، کلوچه و بسیاری از تنقلات وجود دارد، تاکید می‌کند. ارین پالینسکی متخصص تغذیه می‌گوید: از آنجایی که قند اضافی به تری گلیسرید در جریان خون تبدیل می‌شود، خوردن غذاهای سرشار از قندهای  تصفیه شده می‌تواند موجب بالا رفتن سریع تری گلیسرید شود. غذاهای سالم و مناسب قلب را جایگزین کربوهیدرات تصفیه شده کنید.

کاهش تری گلیسرید با افزایش تحرککاهش تری گلیسرید

اگر می‌پرسید بهترین روش برای پایین آوردن سطح تری گلیسرید چیست، پاسخ شما این است سوزاندن کالری‌های بیشتر از طریق ورزش. بیانیه علمی انجمن قلب آمریکا می‌گوید که فعالیت متوسط با ۲۰ درصد کاهش سطح تری گلیسرید در مقایسه با نداشتن فعالیت، ارتباط دارد. علاوه بر این، ورزش به افزایش کلسترول HDL کمک می‌کند که به کاهش سطح تری گلیسرید کمک می‌کند. در پژوهشی در مجله پزشکی ورزشی، ورزشهای ایروبیک بهترین تاثیر را روی کاهش تری گلیسرید داشتند. به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) بزرگسالان باید هر هفته ۱۵۰ دقیقه فعالیت جسمانی داشته باشند. اگر در حال شروع ورزش هستید ابتدا از پیاده روی و ورزشهای سبک شروع کنید. برای تشویق بیشتر به ورزش و پیگیری در نزدیک‌ترین باشگاه محله ثبت نام کنید.

کاهش مصرف الکلکاهش تری گلیسرید

مشروبات الکلی علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سیروز کبدی، برای سایر آیتم‌های سلامتی نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. مصرف زیاد الکل یکی از عادات ناسالمی است که بدتر از آن چیزی است که تصور می‌شود. الکل می‌تواند سطح تری گلیسرید را بالا ببرد در عین حال که با فشار خون بالا، چاقی و افزایش خطر دیابت به گفته انجمن قلب آمریکا، مرتبط است. پالینسکی می‌گوید: الکل منبع کالری‌های بی ارزش و بند است به هنگامی که این انرژی زیادی بدون استفاده بماند، شروع به تجمع و رسوب تری گلیسرید در خون می‌کند. بعضی هم می‌گویند حتی مصرف ملایم الکل می‌تواند سطح تری گلیسرید را تا ۵۰ درصد یا بیشتر بالا ببرد. انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند که مردان نباید بیش از ۲ بار در روز الکل بنوشند و زنان نیز فقط یک بار. پالینسکی اما می‌گوید: اگر به دنبال کاهش سطح تری گلیسرید هستید بهترین گزینه اجتناب کامل از الکل است. این ماده علاوه بر ضررهای جسمانی فرد را دچار مشکلات روانی نیز می‌کند که به این ترتیب ترک کامل آن منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

برای کاهش تری گلیسرید قند کمتر بخور و بنوشکاهش تری گلیسرید

اگر قصد مصرف شکلات قالبی دارید و عشق شکلات‌های بزرگ با طعم قهوه هستید بهتر است این عادت‌تان را ترک کنید. شیرینی خوردن چیزی نیست که برای تری گلیسرید شما خوب باشد. پالینسکی وید می‌گوید: هر نوع شکر افزوده‌ای می‌تواند موجب افزایش ناگهانی تری گلیسرید شود چه از غذا باشد چه نوشیدنی. هدف کاهش مصرف شکر افزوده به کمتر از ۱۰ درصد کل کالری‌های مصرف است به پیشگیری از بالا رفتن سطح تری گلیسرید کمک کند. موقع خرید به شکر افزوده در نوشیدنی‌های طعم‌دار، غلات صبحانه و ماست توجه کنید و به دنبال قندهای پنهانی باشید که در انتهایشان اصطلاح اوز آمده است مثل ساکروز، فروکتوز، لاکتوز و دکستروز.

مصرف فیبر بیشترکاهش تری گلیسرید

رژیم غذایی کم کربوهیدرات باعث کاهش میزان تری گلیسرید می‌شود. اما اگر غلات کامل و میوه‌های پرخاصیت منبع کربوهیدرات شما باشد، نیازی نیست که آن را بطور کامل حذف کنید. کربوهیدرات‌های پیچیده با فیبر بالا باید بخشی از وعده غذایی شما باشند چون خوردن یک رژیم غذایی غنی از فیبر می‌تواند به کاهش جذب شکر و چربی در روده باریک اثر دارد که ممکن است که در سطح تری گلیسرید نقش دارد. سبزیجاتی همچون بروکلی، سیب زمینی و هویج منابع خوب فیبر هستند.

از چربی‌های ناسالم خودداری کنیدکاهش تری گلیسرید

علاوه بر شکر، عامل موثر دیگر بر افزایش تری گلیسرید، چربی ناسالم است. چربی‌های ترنس که اغلب در غذاهای سرخ شده و پردازش شده وجود دارند، می‌توانند موجب بالا رفتن تری گلیسرید و افزایش خطر بیماری قلبی شوند بنابراین باید حتی الامکان آنها را کاهش داد. دکتر میلر توصیه به کمتر خوردن چربی اشباع موجود در گوشت قرمز و لبنیات دارد و اجتناب از غذاهای پردازش شده با روغن‌های هیدروژنه که حاوی چربیهای ترنس نیز هستند. در مورد غذاهایی که متخصصان قلب به آنها لب نمی‌زنند، اطلاعاتی جالب کسب کنید.

چربی‌های سالم بیشتری بخوریدکاهش تری گلیسرید

وقتی بحث از تری گلیسرید به میان می‌آید، همه چربی‌های به طور یکسان عمل نمی‌کنند. چربی‌های سالم خاصی دقیقا بدن را بهتر می‌کنند، بنابراین بهتر است که آنها را در رژیم غذایی‌تان بگنجانید. پالینسکی وید می‌گوید: جایگزین کردن چربی اشباع با چربی‌های تک رشته‌ای و چند رشته‌ای به کاهش سطح تری گلیسرید کمک می‌کند. وی افزود این ارتباط کاملا مستقیم است: تحقیقات نشان می‌دهد که هر درصد کاهشی در جذب چربی‌های ترس یا جایگزینی آنها با تک رشته‌ای یا چند رشته‌ای بوجود آید به همان درصد هم تری گلیسرید را کاهش می‌دهد. خوردن آووکادو و آشپزی با روغن زیتون به جای کره، بهترین روش‌های افزودن این چربی‌های سالم به رژیم غذایی است. روغن زیتون همچنین حاوی اسید چربی دیگری ست که خطر حمله قلبی را تا ۴۸ درصد کاهش می‌دهد.

اسیدهای چرب امگا ۳ بیشتر مصرف کنیدکاهش تری گلیسرید

جایگزین کردن گوشت قرمز با ماهی نیز می‌تواند به کاهش تری گلیسرید کمک کند چون ماهی حاوی چربی مفید دیگری است. اسیدهای چرب امگا ۳، چربی اشباع نشده موجود در غذاهایی همچون ماهی‌های چرب با پایین آوردن تری گلیسرید مرتبط است. پالینسکی وید می‌گوید از آنجایی که ماهی چرب منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ است، خوردن آنها به صورت ۲ بار در هفته در یک کنسرسیوم ۱۹ تحقیق منتشر شده در نشریه پزشکی JAMA، موجب کاهش تری گلیسرید شده است. اگر علاقه مند به مصرف ماهی نیستید می‌توانید از غذاهای حاوی امگا ۳ مثل گردو، تخم کتان و تخم مرغ استفاده کنید.

میان وعده‌تان آجیل باشدکاهش تری گلیسرید

یک مشت آجیل گزینه سالمی برای میان وعده است که باعث کاهش در میزان تری گلیسریدها هم می‌شود. آجیل‌های درختی همانند بادام، گردو و پسته موجب کاهش تری گلیسرید با ترکیبی از فیبر و چربی اشباع نشده، می‌شوند. گردوها به عنوان یکی از بهترین غذاها برای سلامت قلب، دوز مناسبی از امگا ۳ را برای شما فراهم می‌کنند. می‌توانید پس از غذا دو عدد گردو بخورید تا از سفتی رگ‌هایتان جلوگیری کنید.

سویا را به غذاهایتان اضافه کنیدکاهش تری گلیسرید

به گفته انجمن قلب آمریکا، خانواده گیاهی لگوم‌ها یا همان نیامداران که شامل لوبیای سویا هم می‌شوند، پیشگیری کننده در برابر بیماری قلبی هستند. پژوهشی در مجله مواد مغذی نشان داد که افرادی که در ابتدای تحقیق، تری گلیسریدشان بالای ۱۰۰ بود، کاهشی را در سطح آن پس از مصرف به مدت ۴ هفته و پس از ۱۲ هفته متوجه شدند. پالینسکی وید می‌گوید: تحقیقات نشان می‌دهد که پروتئین سویا می‌تواند به کاهش تری گلیسرید کمک کند. این ممکن است به دلیل کاهش چربی اشباع به هنگام کاهش پروتئین‌های حیوانی باشد. از شیر سویا و تافو لذت ببرید. می‌توانید از شیر سویا برای انواع اوتمیل اورنایت و صبحانه با غلات غنی شده استفاده کنید.

رژیم غذایی مدیترانه‌ای داشته باشیدکاهش تری گلیسرید

اگر به دنبال یک رژیم غذایی برای سلامت کلی بدنتان هستید که تری گلیسرید را هم کاهش می‌دهد، سبک تغذیه مدیترانه‌ای ممکن است بهترین روش تغذیه‌ای باشد که باید دنبال آن بروید چون یکی از بهترین رژیم‌های غذایی برای سلامت قلب است. این رژیم همه غذاهای کاهش دهنده تری گلیسرید را که در مورد آنها گفته شد، در خور دارد. پالینسکی وید می‌گوید: یک رژیم غذایی که خوردن ماهی چرب بیشتر، روغن‌های سالم گیاهی و آجیل‌های و تخم‌ها را تقویت می‌کنن مثل رژیم غذایی مدیترانه‌ای، ممکن است برای کاهش دادن تری گلیسرید مفید باشند و سلامت قلب را بهبود بدهند.

مصرف کالری کمتر برای کاهش تری گلیسرید بیشترکاهش وزن بدون رژیم غذایی

زیاده روی در مصرف، حتی در مورد غذاهای سالم هم امکان‌پذیر است. حتی کربوهیدراتهای پیچیده و چربی‌های سالم هم می‌توانند به سرعت کالری‌هایی را که در مجموع مصرف می‌کنید، بالا ببرند. مهم نیست که چه چیزی در بشقاب شماست، اگر نگران کاهش دادن میزان تری گلیسرید هستید، کالری‌ها را کاهش دهید. پالینسکی وید می‌گوید: کالری‌های اضافی به تری گلیسرید تبدیل می‌شوند که در سلولهای چربی ذخیره می‌شوند. با کاهش کالری، بدن شما چیزهایی را که نیاز دارد، تامین می‌کند اما بیش از حد نمی‌تواند به کاهش میزان تری گلیسیرید کمک کند. موقعی که واقعا گرسنه نیستید از خوردن غذا اجتناب کنید و در عوض آب بنوشید.

کاهش تری گلیسرید با کاهش وزن کاهش تری گلیسرید

کاهش کیلوهای اضافه وزن می‌تواند به پایین آوردن سطح تری گلیسرید کمک کند. از آنجایی که کاهش کالری‌ها به کاهش وزن هم کمک می‌کند، این موضوع بعدا می‌تواند سطح تری گلیسرید را به حد مطلوبی برساند. چرا؟ تحقیقات نشان می‌دهد، ۵ تا ۱۰ درصد کاهش وزن می‌تواند اثر چشمگیری بر پایین آوردن سطح تری گلیسرید با کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی آن، داشته باشد. حتی اگر مقداری از وزن شما برگردد، تحقیقان نشان می‌دهد که سطح گلیسرید پایین باقی خواهد ماند. کاهش وزن حتی اثرات کاهش تری گلیسرید ناشی از ورزش‌های ایروبیک را هم کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد وقتی این نوع ورزش با کاهش وزن همراه باشد، کاهش در سطح تری گلیسرید حتی بهتر هم می‌شود. اگر در زمینه ورزش کردن تنبل هستید، می‌توانید از دوستان‌تان بخواهید تا با شما همراهی کنند و ورزش گروهی را دنبال کنید.

تغذیه منظمکاهش تری گلیسرید

از کاهش شدید و ناگهانی قند خون اجتناب کنید تا سطح تری گلیسرید در وضعیتی سالم‌تر قرار گیرد. منظم خوردن می‌تواند میزان قند خون را در طول روز در وضعیتی مطلوب حفظ کند. کاهش خطر افزایش مقاومت انسولینی که می‌تواند از عادات غذایی نامناسب، می‌تواند بوجود آید. پالینسکی وید می‌گوید: از آنجایی که مقاومت انسولینی می‌تواند هم تری گلیسرید و هم قند خون را افزایش دهد، هدفگذاری برای غذا خوردن به طور منظم در طول روز می‌تواند به بهبود حساسیت انسولین و میزان تری گلیسرید، کمک کند.

ترجمه و تالیف اختصاصی توسط مجله قرمز

منبع: the healthy

منبع : مجله قرمز/سبک زندگی
 
نام :
ایمیل :
*نظر :
قوانین ارسال نظر
 • چگونه از پوست در مقابل سرما محافظت کنیم؟
 • آمریکا: آلمان برای متوقف‌کردن ایران به ما بپیوندد
 • کردستان| تصادف در محور بیجار-دیواندره/ 2 نفر جان باختند
 • وزیر ارشاد: استعدادهای خلاق هنری در جشنواره تئاتر کُردی سقز شناسایی شود
 • مدارس "کامیاران، موچش قروه و سریش‌آباد" در نوبت صبح و عصر فردا...
 • عراق| مالکی: مسئولیت امروز نیروهای امنیتی حمایت از حقوق مردم است
 • عزم جدی بانک مرکزی بر کنترل و مدیریت جریان وجوه در کشور
 • اشتباه بزرگ جوان‌ترین دروازه‌بان تاریخ CL(عکس)
 • زنیت با آزمون به دنبال صعود در لیگ قهرمانان
 • با رکوردی عجیب/ توییتر تحت تاثیر فسخ قرارداد استراماچونی
 • لغو کنسرت همای در خرم آباد به دستور اماکن ناجا / دلیل: نبود دستشویی
 • نیکوکاری یک شهروند اهل ارومیه / اهدای یک سوم اموال به آموزش و پرورش
 • بستری شدن 530 نفر براثر آنفلوآنزا در خراسان شمالی
 • آب سد ماملو رهاسازی می شود/ شهروندان در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنند
 • مدیر عامل منطقه آزاد کیش بیست سالگی ایسنا را تبریک گفت
 • ال نیدو؛ ساحلی تماشایی در فیلیپین +عکس
 • امضا حکم سرپرستی خلیل‌زاده در باشگاه استقلال توسط وزیر ورزش+ عکس
 • آیا اطلاعات مردم تهران به سرقت رفت؟
 • حکم وزیر ورزش برای خلیل‌زاده به عنوان سرپرست استقلال (+عکس)
 • «تیغ و ترمه» از اکران انصراف داد
 • حمله به ۲ نگهبان یک کلیسا در آمریکا
 • اینم وضعیت جیب رانندگان بعد از گرانی بنزین!
 • قیمت سبد نفتی اوپک از ۶۵ دلار گذشت
 • فرمانده ارتش میانمار در لیست سیاه آمریکا
 • رییس‌جمهور تازه آرژانتین تحلیف شد
 • حاشیه‌های حضور ربیعی در جمع دانشجویان
 • پیکر پاک شهید موسوی‌ممبینی به وطن بازگشت
 • 83 واحد نانوایی آزادپز در اردبیل فاقد پروانه هستند
 • مرکز آموزش هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور در کرمان افتتاح شد
 • سوریه| انتقال کپسول‌های گاز کلر توسط تروریست‌ها به ادلب
 • ساعدی ، فتح الله زاده و اولیایی/ گزینه های مدیرعاملی استقلال معرفی شدند
 • مورینیو: دیدار مقابل بایرن مونیخ به چند دلیل مهم است
 • گواردیولا: فعلا لیگ برتر مهم تر از اروپا است
 • موسوی:مصاحبه ظریف با ایران اینترنشنال کذب محض است
 • هشدار وزارت امور خارجه برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا
 • عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی در لبنان دنبال چه می‌گردند؟
 • افزایش 16 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی
 • محکومیت مدیر اختلاس‌گر اردبیلی به 20 سال حبس
 • کشف جسد 6 مهاجر در مرز یونان با ترکیه
 • دیدار وزرای خارجه آمریکا و روسیه در واشنگتن
 • جهانگیری درگذشت مادر نخست وزیر قطر را تسلیت گفت
 • فروشگاه‌ها و فروشنده‌های برتر قم معرفی شدند
 • گزارش ایسنا از دومین روز مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور...
 • ضرورت توجه مدیران به کاهش آسیب‌های اجتماعی
 • آمریکا دو مقام ونزوئلایی را بر سر فروش گذرنامه تحریم کرد
 • رییس جمهور تازه آرژانتین تحلیف شد
 • مروری بر برترین تصاویر سال ۲۰۱۹ گاردین‎
 • افزایش بازداشت زنان مهاجر در دوره ترامپ
 • مدافع بورنموث در رادار منچسترسیتی و چلسی
 • «لوثیا» به چاپ پنجم رسید
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • حزب‌الله مسئولیت حمله به اسرائیل را به عهده گرفت
 • ظریف: اروپایی‌ها تا پنجشنبه فرصت دارند| امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود...
 • توصیه‌های ایمنی به هیئت‌های عزاداری محرم
 • وزیر احمدی‌نژاد رئیس صداوسیما می‌شود؟!
 • اولتیماتوم جدی به پزشکانِ بدون کارتخوان
 • زیباکلام: نذر می‌کنم روحانی و ترامپ دیدار کنند!
 • روحانی به مکرون: در آستانه اجرای گام سوم هستیم
 • بر اساس گزارشات آژانس، برجام را ارزیابی می‌کنیم نه بر اساس بیانیه‌ها
 • بولتون ضمن تهدید،‌ بار دیگر از مذاکره سخن گفت
 • از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
 • روحانی: راه برای مذاکره بسته نیست
 • مادر میترا استاد: از خون دخترم نمی‌گذرم
 • امام‌جمعه کازرون به ضرب چاقو کشته شد
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی انواع کاکتوس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • معرفی انواع کاکتوس
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • دانلود آهنگ چته رفیق عاشق من ابوالفضل فلاح
 • واکاوی بسته حمایتی دولت
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • ابهام در مرگ یک تازه عروس در آرایشگاه
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • مدل پیراهن زنانه مجلسی؛ پیراهن کوتاه یا ماکسی؟
 • بغض نامجو در کنسرتش برای از دست دادن مادر
 • قیمت آزاد ارز در بازار تهران 20 فروردین 98/ قیمت دلار اعلام شد
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • معرفی انواع کاکتوس
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • پیام کمیته ملی المپیک برای صعود تیم ملی بسکتبال به المپیک 2020
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • رونمایی از سردیس هنرمندان در سهرک سینمایی غزالی
 • تشییع پیکر شهید مرزبانی "مجتبی یزدان پناه" در چناران
 • «دختر آبی» درگذشت
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • دانلود فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" با کیفیت FULL HD در حلال دانلود
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 • چگونه از پوست در مقابل سرما محافظت کنیم؟
 • آمریکا: آلمان برای متوقف‌کردن ایران به ما بپیوندد
 • کردستان| تصادف در محور بیجار-دیواندره/ 2 نفر جان باختند
 • وزیر ارشاد: استعدادهای خلاق هنری در جشنواره تئاتر کُردی سقز شناسایی شود
 • مدارس "کامیاران، موچش قروه و سریش‌آباد" در نوبت صبح و عصر فردا...
 • عراق| مالکی: مسئولیت امروز نیروهای امنیتی حمایت از حقوق مردم است
 • عزم جدی بانک مرکزی بر کنترل و مدیریت جریان وجوه در کشور
 • اشتباه بزرگ جوان‌ترین دروازه‌بان تاریخ CL(عکس)
 • زنیت با آزمون به دنبال صعود در لیگ قهرمانان
 • با رکوردی عجیب/ توییتر تحت تاثیر فسخ قرارداد استراماچونی
 • لغو کنسرت همای در خرم آباد به دستور اماکن ناجا / دلیل: نبود دستشویی
 • نیکوکاری یک شهروند اهل ارومیه / اهدای یک سوم اموال به آموزش و پرورش
 • بستری شدن 530 نفر براثر آنفلوآنزا در خراسان شمالی
 • آب سد ماملو رهاسازی می شود/ شهروندان در مسیر رودخانه جاجرود اتراق نکنند
 • مدیر عامل منطقه آزاد کیش بیست سالگی ایسنا را تبریک گفت
 • ال نیدو؛ ساحلی تماشایی در فیلیپین +عکس
 • امضا حکم سرپرستی خلیل‌زاده در باشگاه استقلال توسط وزیر ورزش+ عکس
 • آیا اطلاعات مردم تهران به سرقت رفت؟
 • حکم وزیر ورزش برای خلیل‌زاده به عنوان سرپرست استقلال (+عکس)
 • «تیغ و ترمه» از اکران انصراف داد
 • حمله به ۲ نگهبان یک کلیسا در آمریکا
 • اینم وضعیت جیب رانندگان بعد از گرانی بنزین!
 • قیمت سبد نفتی اوپک از ۶۵ دلار گذشت
 • فرمانده ارتش میانمار در لیست سیاه آمریکا
 • رییس‌جمهور تازه آرژانتین تحلیف شد
 • حاشیه‌های حضور ربیعی در جمع دانشجویان
 • پیکر پاک شهید موسوی‌ممبینی به وطن بازگشت
 • 83 واحد نانوایی آزادپز در اردبیل فاقد پروانه هستند
 • مرکز آموزش هتلداری و گردشگری جنوب شرق کشور در کرمان افتتاح شد
 • سوریه| انتقال کپسول‌های گاز کلر توسط تروریست‌ها به ادلب
 • ساعدی ، فتح الله زاده و اولیایی/ گزینه های مدیرعاملی استقلال معرفی شدند
 • مورینیو: دیدار مقابل بایرن مونیخ به چند دلیل مهم است
 • گواردیولا: فعلا لیگ برتر مهم تر از اروپا است
 • موسوی:مصاحبه ظریف با ایران اینترنشنال کذب محض است
 • هشدار وزارت امور خارجه برای سفر اتباع ایرانی به آمریکا
 • عربستان، آمریکا و رژیم صهیونیستی در لبنان دنبال چه می‌گردند؟
 • افزایش 16 درصدی بودجه شرکت‌های دولتی
 • محکومیت مدیر اختلاس‌گر اردبیلی به 20 سال حبس
 • کشف جسد 6 مهاجر در مرز یونان با ترکیه
 • دیدار وزرای خارجه آمریکا و روسیه در واشنگتن
 • جهانگیری درگذشت مادر نخست وزیر قطر را تسلیت گفت
 • فروشگاه‌ها و فروشنده‌های برتر قم معرفی شدند
 • گزارش ایسنا از دومین روز مسابقات مناظرات دانشجویی دانشگاه‌های علمی کاربردی کشور...
 • ضرورت توجه مدیران به کاهش آسیب‌های اجتماعی
 • آمریکا دو مقام ونزوئلایی را بر سر فروش گذرنامه تحریم کرد
 • رییس جمهور تازه آرژانتین تحلیف شد
 • مروری بر برترین تصاویر سال ۲۰۱۹ گاردین‎
 • افزایش بازداشت زنان مهاجر در دوره ترامپ
 • مدافع بورنموث در رادار منچسترسیتی و چلسی
 • «لوثیا» به چاپ پنجم رسید
 • گلشیفته فراهانی: درباره ایران رویابافی نمی‌کنم
 • اروپا از «مکانیسم ماشه» استفاده نکرد
 • الجبیر: تجاوزهای ایران دیگر قابل تحمل نیست
 • عجله نکنید؛ ذخیره ۶ ماهه‌ی سهمیه‌ی بنزین آبان‌ماه
 • روحانی: افزایش نرخ بنزین به نفع مردم است
 • وقتی همه خواب بودیم؛ آقای دولت چرا نیمه‌شب؟
 • جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران گرانیِ بنزین
 • سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد/ بنزین سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان، بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان
 • ترامپ: ایران در حال غنی‌سازی بوده و هست!
 • زیباکلام: رئیس‌جمهورِ نظامی معجزه نمی‌کند
 • واردات کالاهایی که امکان تولید داخلی آنها وجود دارد، ممنوع شد
 • قطع پرواز ماهان به ایتالیا به دلیل فشار آمریکا
 • اپل، کاربران آیفون را تهدید به قطع اینترنت کرد
 • خدمات بانکی امشب قطع می‌شوند
 • اینستاگرام، تبلیغات لاغری و زیبایی را محدود می‌کند
 • سلحشوری: بهای حمایت از حرف مردم را می‌پردازم
 • ترامپ: نیازی به گزینه نظامی در برابر ایران نیست
 • خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و یک شرکت ایرانی را تحریم کرد
 • سیدحسن نصرالله: ترامپ برای دیدار با روحانی التماس می‌کند/ حمله به دو میدان نفتی...
 • «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا شد
 • اسامی داوران هفته چهارم لیگ برتر/ بنیادی‌فر دربی ۹۰ را سوت می‌زند
 • روحانی: عربستان از این حمله درس بگیرد
 • ترامپ با طرحِ حمله به ایران مخالفت کرد
 • جزئیات بازداشت سه شهروند استرالیایی در ایران
 • رئیسی لیست اموال خود را به رهبری اعلام کرد
 • رهبری: در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نمی‌کنیم
 • اتحادیه عرب: تهران، فرمان حمله به آرامکو را داد!
 • مصرف لبنیاتِ ایرانی‌ها، فقط ۱۸درصدِ استاندارد!
 • حاجی‌زاده: پهپاد آمریکایی، آتش‌به‌اختیار ساقط شد
 • آمریکا، ایران را متهمِ حمله به عربستان کرد
 • شایعه مضحک؛ ایران مستعمره چین می‌شود
 • کانادا اموال ایران را به قربانیان تروریسم داد
 • اسدالله عسگراولادی درگذشت
 • نوبخت: لایحه بودجه سال ۹۹ تاخیر نخواهد داشت
 • ایران و مذاکرات جاری با اروپا؛ آقای روحانی! مراقب باش
 • احمدی‌نژاد: درمورد کاندیداتوری در انتخابات، از نظرات مردم تبعیت می کنم / اگر من...
 • روحانی: هیچ تصمیمی برای مذاکره با آمریکا نداریم
 • حزب‌الله مسئولیت حمله به اسرائیل را به عهده گرفت
 • ظریف: اروپایی‌ها تا پنجشنبه فرصت دارند| امکان بازگشت ایران از اجرای گام سوم وجود...
 • توصیه‌های ایمنی به هیئت‌های عزاداری محرم
 • وزیر احمدی‌نژاد رئیس صداوسیما می‌شود؟!
 • اولتیماتوم جدی به پزشکانِ بدون کارتخوان
 • زیباکلام: نذر می‌کنم روحانی و ترامپ دیدار کنند!
 • روحانی به مکرون: در آستانه اجرای گام سوم هستیم
 • بر اساس گزارشات آژانس، برجام را ارزیابی می‌کنیم نه بر اساس بیانیه‌ها
 • بولتون ضمن تهدید،‌ بار دیگر از مذاکره سخن گفت
 • از جزئیات لغو اجرای طرح زوج و فرد تا واکنش پلیس به احتمال تولید سواری‌های دیزلی
 • روحانی: راه برای مذاکره بسته نیست
 • مادر میترا استاد: از خون دخترم نمی‌گذرم
 • امام‌جمعه کازرون به ضرب چاقو کشته شد
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی انواع کاکتوس
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • افشای حقه پیشگوی برنامه «عصر جدید»!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hema...
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • جنایت هولناک مرد بوکسور در شرق تهران
 • فاطمه دانش پژوه، همسر سید احمد خمینی
 • دکوراسیون ایرانی؛ خانه شیک سحر با وسایل ایرانی
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • آواز پسر ۱۳ ساله «عصر جدید» را ترکاند!
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مصدومیت شدید دختر نینجا در فینال «عصر جدید»
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • لحظه مرگ شرکت‌کننده «عصر جدید» روی آنتن زنده تلویزیون!
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • اولین تصاویر از تکه‌های بدن خاشقجی (18+)
 • مرکز مشاوران قوه قضاییه از متقاضیان پروانه مشاوره خانواده ثبت نام می‌کند
 • ماجرای زوج اینستاگرامی برنامه «وقتشه» چیست?
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • دو استاد تربیت مدرس اخراج شدند/بازگشت استاد خاطی را به صلاح دانشگاه نمی‌دانم
 • استفاده از تجربیات جهانی در حوزه مرمت ضروری است
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • ماجرای فیلم منتسب به استاندار سابق چه بود؟
 • اس ام اس پنج شنبه آخر سال
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • معرفی انواع کاکتوس
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • درگیری پلیس تهران با سارقان مسلح در خیابان جمهوری / 3 سارق دستگیر و 1 نفر مجروح...
 • دانلود آهنگ چته رفیق عاشق من ابوالفضل فلاح
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • واکاوی بسته حمایتی دولت
 • ابهام در مرگ یک تازه عروس در آرایشگاه
 • تکذیب کمبود آنژیوکت در بیمارستان‌ها
 • مدل پیراهن زنانه مجلسی؛ پیراهن کوتاه یا ماکسی؟
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • بغض نامجو در کنسرتش برای از دست دادن مادر
 • قیمت آزاد ارز در بازار تهران 20 فروردین 98/ قیمت دلار اعلام شد
 • فروشگاه رفاه کرمان در آتش سوخت
 • ۵ پوزیشن شب زفاف برای اینکه درد نکشید!
 • معرفی ۶ پوزیشن رابطه جنسی مخصوص زنان چاق
 • بهترین پوزیشن تحریک نقطه جی کدام است؟
 • فعال شدن سامانه ثبت اعتراض بسته حمایت معیشتی/ مراحل درج کد رهگیری در سامانه hemayat.mcls.gov.ir
 • همراه با افتخار آفرینان، نشاط جهانداری ،خلبان دوم شرکت هواپیمایی زاگرس
 • معرفی انواع کاکتوس
 • کارنامه آزمون دکتری دانشگاه آزاد منتشر شد
 • توقف تاتنهام در شب مصدومیت دلخراش هافبک پرتغالی (عکس)
 • آغاز ثبت نام پایه هفتمی‌ها در مدارس شاهد از شنبه
 • تکنیک های تحریک کلیتوریس برای رسیدن به ارگاسم
 • عوارض و فوائد خوردن واژن زن
 • قیمت و راهنمای خرید میز عسلی و میز جلو مبلی ارزان، سلطنتی و سفید
 • مدل و قیمت حراج مبل راحتی، مبل کلاسیک و مبل استیل
 • بهترین پوزیشن برای اولین دخول و داشتن شبی رویایی!
 • بهترین فیلم‌های هالیوودی با موضوع قاتلین زنجیره‌ای
 • روایت متفاوت صداوسیما از منزل نیکتا اسفندانی
 • اتو کردن کت و شلوار مردانه خود را درست و اصولی انجام دهید
 • مستر تیستر؛ بشقاب شهرت با سُس فحش و ناسزا
 • آموزش دوخت پتوی پارچه‌ای تکه دوزی شده برای کودکان به همراه الگو
 • گلچین مداحی محمدحسین پویانفر دهه اول محرم ۹۷
 • ۵۰ مدل میز آرایش برای یک اتاق خواب رویایی
 • رابطه جنسی بدون دخول در دوران عقد؛ چگونه نامزدم را ارضا کنم؟
 • مدل، قیمت و خرید تخت خواب کودک، تخت نوزاد و نوجوان
 • مضرات و خواص آب منی برای مردان و زنان
 • دکوراسیون خانه عروس؛ خانه گرم و مدرن مهتاب در اندیشه!
 • توقف کامل خودروها در 2 بزرگراه تهران
 • بازی های جنسی با همسر و ایجاد تنوع در رابطه زناشویی
 • آموزش دوخت سبد پارچه‌ای ساده و زیبا برای استفاده در منزل
 • 3 کشته در تصادف رانندگی در خلخال اردبیل
 • تست TIBC آزمایش خون چیست و مقدار نرمال آن چقدر است؟
 • یک پیشنهاد برای یک سنگ قبر
 • نگاهی به بهترین فیلم‌های جکی چان؛ چشم بادامیِ پرحاشیه!
 • مراسم ختم معاون سازمان انرژی اتمی برگزار شد
 • آیت الله مکارم شیرازی: عزاداران حسینی بجای قمه زنی، خون خود را به مراکز انتقال خون اهدا کنند/مداحان اشعار نامناسب استفاده نکنند
 • رونمایی از پرتراکم‌ترین چمن مصنوعی کشور در زمین‌های فوتبال
 • دکوراسیون قهوه‌ای و سبز، رنگ‌های طبیعت در چیدمان منزل سارا
 • هفت مدل پالتو و کاپشن زنانه که امسال مد روز خواهند بود
 • اعلام جزئیات وام ۲۰۰ میلیونی بانک مسکن
 • خارش ژوک (خارش کشاله ران) چیست، درمان آن چگونه است؟
 • پیام کمیته ملی المپیک برای صعود تیم ملی بسکتبال به المپیک 2020
 • بهترین فیلم‌های مربوط به جنگ جهانی دوم
 • مکان‌های دیدنی تهران در نوروز؛ تهرانگردی بدون ترافیک
 • رونمایی از سردیس هنرمندان در سهرک سینمایی غزالی
 • «دختر آبی» درگذشت
 • دانلود فیلم "مغزهای کوچک زنگ زده" با کیفیت FULL HD در حلال دانلود
 • «تاریخ تحلیلی جنگ ایران و عراق» پرفروش‌ترین کتاب مرکز اسناد دفاع مقدس/ با ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌ها را عرضه می‌کنیم
 • 5 کشته در تصادف جاده ایلام به مهران (+عکس)
 • قیمت و خرید تخت خواب دو نفره، یک نفره و تخت دو طبقه
 • دورهمی پرنسس‌های دیزنی در انیمیشن جدید «رالف خرابکار»
 • مدل موی مردانه برای مو‌های کم پشت
 •  

  عضویت در خبرنامه

  .

  طراحی و توسعه : اینتن